Polisler fuhuşçu çıktı

  • Giriş : 23.09.2006 / 00:00:00

Iğdır'da fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle 3 polis memuru ve 1 astsubay tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

3 polis memuru ve 1 astsubay ve 5 tane de yabancı uyruklu kadın olmak üzere toplam 35 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Iğdır Valisi Halil Ulusoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Nuri Erkan, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ile birlikte polisevinde fuhuş operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Ulusoy, Iğdır'da fuhuşun tamamen önlenebilmesi için vatandaşları güvenlik kuvvetlerine yardım etmeye çağırdı.

Vali Ulusoy, "Yapılan istihbari çalışmalarda şebeke elemanlarının Azerbaycan, Ukrayna, Kırgızistan, Gürcistan, Rusya Federasyonu ülkelerinden gelen yabancı uyruklu kadınları çeşitli vaatlerle kandırarak, ülkemize getirdikleri ve fuhuş yapmaya zorladıkları tespit edilmiştir. Evlere hapsedilerek fuhuş yapmaya zorlanan kadınların kazandıkları paralara şebeke elemanlarınca el konulduğu belirlendi. 2 aylık turist vizesiyle Türkiye'ye gelen kadınların vize sürelerini uzatmak için de Dilucu Sınır Kapısı'nda pasaportlarını götürerek hayali giriş çıkış yaptırdıkları belirlenmiştir. Emniyet güçlerimizce hedef adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 33 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yakalanan şahıslar arasında 4 güvenlik görevlisi de bulunmaktadır. Operasyonla ilgili olarak halen 12 kişinin aranmasına devam edilmektedir" dedi.

Vali Ulusoy, yapılan operasyonda 47 yabancı uyruklu kadının yakalandığını ve operasyon yapılan adreslerde 7.65 milimetre çapında 1 adet tabanca, 1 adet şarjör ve 8 adet dolu fişek, 1 adet kılıç, 1 adet sustalı bıçak, 1 adet Canas Magnum marka kuru sıkı tabanca ile çok sayıda sahipsiz pasaport ve nüfus cüzdanı ele geçirildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious