Polisler hırsızlarla mahsur kalırsa...

Polisler hırsızlarla mahsur kalırsa....13643
  • Giriş : 21.01.2009 / 13:58:00

Hırsızları göz yaşartıcı spreyle etkisiz hale getiren polisler, hırsızlarla aynı yerden çıkamayınca mağazada bir süre mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, dün akşam elektronik ev aletleri satan bir mağazada meydana geldi. Hırsızlıktan ve uyuşturucu kullanmaktan sabıkalı 19 yaşındaki A. A. ile 20 yaşındaki İ. E., apartman giriş kapısının üzerindeki sundurmaya çıkıp, buradan mağazanın yerden 3 metre yüksekliğindeki camını kırdı. Buradan içeri atlayarak giren hırsızların gürültüsünü duyan vatandaşlar, mağazanın pencere camını kırık görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, apartmanın çevresini sardı.

Mağaza sahibine ulaşamayan polisler, camı kırık pencereden içeri girdi. Yapılan kontrolde mağazanın depo olarak kullanılan bölümünde iki genci gören polis, zanlıları göz yaşartıcı sprey sıkarak etkisiz hale getirdi. Zanlıları mağazanın giriş kapısından dışarı çıkarmak isteyen polis, cam bölmeli ve kepenkli kapının kilidini açamayınca, içeri girilen yerden çıkmayı denedi. Bunda da başarılı olamayıp, hırsızlarla mağazada mahsur kalan polisler, dışarıdaki arkadaşlarına durumu iletip, mağaza sahibinin bulunup, kapının açılmasını istedi. Apartmanda oturanlardan birinin verdiği bilgilerde mağaza müdürü 38 yaşındaki Murat Şen'e haber verildi.

UYUMAK İÇİN GİRMİŞLER!

Bu arada göz yaşartıcı spreyin etkisiyle rahatsızlanın zanlılar, kelepçelendi. Mağazadaki polisler, dışarıda bekleyen meslektaşlarıyla kapı aralığından konuşmaya çalıştı. Mağaza müdürü gecikince, polisler mağaza içindeki zanlıların kimlik kontrollerini ve üst aramasını yaptı. Yaklaşık 40 dakika sonra mağaza müdürü Şen'in gelip, kapıyı açmasıyla polis, zanlıları çıkardı. Zanlılardan İ. E., bir gazetecinin 'Neden mağazaya girdiniz?' sorusuna, “Uyumak için mağazaya girdik” yanıtını verdi.

Zanlılar Bağlar Polis Merkezi'ne götüren polis, soruşturmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*