Polislere dava açıyor

Polislere dava açıyor.5250
  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

Şarkıcı Tuğba Özerk, geçtiğimiz günlerde erkek arkadaşı Erhan Kanioğulları'yla birlikte İstanbul Dolmabahçe'de uygulama yapan trafik polisleriyle tartışmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Sarhoş değildim, benden rüşvet olarak çorba parası istediler" diyen ünlü şarkıcıya, polis memurları, "polise hakaret" ve "rüşvet talebinde bulunma isnadı" nedeniyle tazminat davası açtılar. Özerk de dava açacağını söyledi.

Bu olayın üzerine Özerk, kendini savunmak ve mağduriyetini dile getirmek amacıyla önceki gün, avukatı İbrahim Ayyıldız ile birlikte nişanlısı Erhan Kanioğlu'nun şirketinde bir basın toplantısı düzenledi. Özerk, iki görevli memur hakkında birincisi hakaret, ikincisi kişilik haklarına saldırı, üçüncüsü tazminat olmak üzere üç ayrı dava açacağını belrtti.

Tazminat davasını kazandığı takdirde parayı polis teşkilatına bağışlayacağını açıklayan Özerk, olayla ilgili şunları söyledi, "Emniyet güçleriyle ilgili bir konu yok, tamamen şahsi bir meseleye dönüştü. Çünkü iki kişinin yaptığı yanlışı koskoca bir emniyete mal edemeyiz. Olay olduğu gece asayiş ekiplerini kendim çağırdım. Bir takım zorlamalar oldu, kelepçelemek istemeler, hakaretler oldu. Asayiş ekiplerini çağırmak zorunda kaldım. Cuma akşamı yaşadığımız bu olayda Erkan Bey'in el konulan ehliyetini de pazartesi günü geri aldık. Durum anlaşıldı, kararın yanlış olduğu ortaya çıktı. Alkol oranı 0,12 kadar çok az çıkmıştı. Bu oran normal yediğimiz meyvelerle de içilen sigarayla da çıkacak alkol miktarıdır. Nişanlım Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyeti vatandaşıdır. Ehliyetinin ne anlama geldiğini sordular. Ehliyeti aldılar, kimlik kontrolü yaptılar, alkol muayenesi yapıldı, bize alkol miktarı gösterilmedi. Ben bütün bunları o iki kişiye mal ediyorum."

Özerk, sözlerini şöyle noktaladı, "Çok özel bir gecede nişanlımla birlikteydim. Benim için kadeh kaldırıldı. Keyfe keder çok az bir alkol kullandım. Erhan Bey, yarım kadeh votka içti, o da ayıp olmasın diye. Ben emniyet güçlerine şöyle dedim. Niye böyle bir şey yapıyorsunuz, ben sizin bütün vakıf gecelerinizde çıkıyorum, yer alıyorum, çok sevdiğim dostlarım var, niye böyle yapıyorsunuz dediğimde bile bana hakaret ettiler. Sen mi çıkıyorsun gibi devamını söylemek istemediğim şeyler duyduğum için ben bunları hak etmiyorum. Ben bir çok cevabı mahkemede vereceğim. Çorba parası istediler gibi karşılıklı bir çok iddia var. Ben bütün bunları mahkemede konuşacağım. Biz davamızı açıyoruz, onların da varsa savunacağı bir şeyler, onlar da dava açsın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious