Polisleri taşlayan çocuklarla komiserin diyaloğu

Polisleri taşlayan çocuklarla komiserin diyaloğu.18865
  • Giriş : 16.02.2008 / 09:15:00

3 Şubat'ta aralarında DTP üyelerinin de olduğu bir grup bölücü örgüt PKK lehine gösteri yapmıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Göstericilerin arasında bulunan çocuklar polise taş atmıştı.
Çevik Kuvvet'te görevli Emniyet Amiri Asım Bulat yoldan geçen bir muzcudan 10 kilo muz alıp çocuklara dağıtmıştı. Çocuklar taşları bırakıp muzları kapışmıştı.

Müdahalede bulunamadılar

PKK'nın başı Apo'nun yakalanışının 9'uncu yıldönümü nedeniyle dün Batman'da gösteri yapıldı. Her gösteride olduğu gibi Batman'da da PKK'lılar öne çocukları sürmüştü. Çocuklar, göstericilere müdahale etmek isteyen polislere taş atmaya başladı. Polis, çocuklara karşı sert müdahalede bulunamıyordu. Asıl eylemciler ise çocukların arkasına saklanıyordu.

Çocukları yanına çağırdı

Şehit Keskin Kaplan Karakolu Amiri Şevket Sönmez, bir ara çocuklara "Göstericilerden ayrılıp yanımıza gelin. Size bir şey söyleyeceğim" diye bağırdı. Çocuklardan büyük bölümü polislerin yanına geldi. Şevket Sönmez de "Siz bu göstericilere uymayın. Haydi evinize gidin. Yarın da karakola gelirseniz hepinize ayakkabı dağıtacağım" dedi.

Bilgisayar alacak mısın?

Çok sevinen çocuklardan biri Şevket Sönmez'e "Bize bilgisayar da alacak mısın'" diye sordu. Şevket Sönmez ise "Benim evimde de bilgisayar yok. Size nasıl alayım'" diye yanıt verdi. Şevket Sönmez'in tek tek öptüğü çocuklar evlerine gitti. Polis daha sonra göstericilere biber gazıyla müdahale etti ve 30 PKK yanlısını gözaltına aldı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious