Polislik, hayat boyu sürer

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Elazığ Emniyet Müdür Yardımcısı Kemal Fidan, polisliğin mesai kavramı olmaksızın 24 saat ve hayat boyu sürdüğünü belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"Bizim meslekte mesai kavramı olmadığı gibi, emekli olunmakla da görev bitmez. Polisin görevi 24 saat ve ömür boyu sürer. İnşallah sizlerin desteğini her zaman bekliyoruz." dedi.

Polislik mesleğinde ahde vefanın daha fazla olduğuna vurgu yapan Fidan, kurum içerisinde sevgi saygı ve bağlılığın büyük oranda korunduğuna değindi. Polislik kurumu olarak yadımlaşmanın da çok fazla yaşandığının üzerinde duran Fidan, "Kurum olarak sorunları olan arkadaşlarımızın yanında olup sıkıntılarını paylaşmak devam ettirdiğimiz güzel bir haslet. Ayrıca emeklilerimizle bağlarımızı koparmayarak onlarla birlik olup, tecrübelerinden yararlanmak bizlerin en byük amacı." diye konuştu.

Polis Emeklileri Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Ali Bulut ise, emekli oldukları için bir kenara çekilmeği düşünmediklerini belirterek, toplumun huzuru için üzerlerine düşen görevleri yapmaya hazır olduklarını söyledi. Polis kurumu içindeki sevgi, saygı ve dayanışmanın diğer kurumlara oranla daha fazla hissedildiğine işaret eden Bulut, "Bizler bu meslekten emekli olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler görev yapan kardeşlerimizin büyükleri olarak her zaman onlarla beraberiz. Ayrıca bizlere gösterilen ilgi ve vefa her zaman bizleri mutlu etmekte." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious