Poliste Ramazan bayramı alarmı

Poliste Ramazan bayramı alarmı.29236
  • Giriş : 15.10.2006 / 00:00:00

Yaklaşan Ramazan bayramı için polis alarma geçti. Tatil süresince yollarda video kamera radarlı ekip araçları görev yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yaklaşan Ramazan bayramı için polis önlem almaya başladı. Tatil süresince yollarda video kamera radarlı ekip araçları 24 saat boyunca görev yapacak. Sürücü ve yolcuların hem ön hem de arka koltuklarda emniyet kemeri kullanmasına yönelik kontroller yapılacak.

Yaklaşan bayram tatili nedeniyle trafik önlemleri artırılıyor.

Son 5 yılda bayramlarda 353 Trafik Kazası meydana geldi, 481 kişi hayatını kaybetti, 792 kişi de yaralandı.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, bu bayramda da benzer acıların yaşanmaması için alınacak önlemleri bir genelgeyle 81 ilin valisine bildirdi.

Genelgeye göre:

* Tatilde karayollarında denetimler artırılacak.
* Terminallere giriş ve çıkış yapan tüm otobüslerin takografları, şöförlerin alkol durumu, zorunlu ferdi kaza koltuk sigortaları gibi yolcu güvenliğine yönelik konularda sık sık denetim yapılacak.
* Tatil süresince yollarda video kamera radarlı ekip araçları 24 saat boyunca görev yapacak.
* Karayollarında her 30 kilometrede bir ekip otosu bulunacak.
* Sürücü ve yolcuların hem ön hem de arka koltuklarda emniyet kemeri kullanmasına yönelik kontroller yapılacak.

İçişleri Bakanlığı, ihtiyaç duyulursa şehir içinde görev yapan trafik ekiplerini de şehirlerarası yollarda görevlendirecek.

Video kameralı ekipler

Bayram tatilinde video kameralı radar ekipleri de daha etkin görev yapacak. Bu araçların 24 saat kullanılması için valiliklere talimat verildi.

Yapılacak kontrollerde sadece ön koltuklarda oturan sürücü ve yolcunun değil arka koltuklarda oturan yolcuların da emniyet kemeri takıp takmadığına bakılacak.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious