Polisten ailelere hafiyelik görevi!

Polisten ailelere hafiyelik görevi!.12300
  • Giriş : 02.09.2008 / 22:09:00

Polis üniversitelilerin velilerine hafiyelik görevi veriyor! Broşürlerde çocuklarının takibi isteniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversitelerde kayıt devam ederken polis de her yıl olduğu gibi velilere terörle mücadele broşürü dağıtıyor. Broşürde ailelerden çocuklarının gittiği kültür sanat merkezlerini, okuduğu kitap, dergi ve gazeteleri; arkadaş ilişkilerini takip etmesi isteniyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesine (CÜ) yeni kayıt olacak öğrencilere yardım amacıyla kurulan öğrenci kayıt danışma masalarında, polisler tarafından terörle mücadele konulu broşürler dağıtılıyor. CÜ"de 2008-2009 akademik yılı öğrenci kayıtları, dün başladı. Yeni kayıt yaptıracak öğrencilere yardım amacıyla kent meydanı, şehirler arası otobüs terminali ve üniversite kampüsünde öğrenci kayıt danışma masaları kuruldu. Özellikle kent dışından gelen öğrenciler ve velilerin yardım aldığı masalarda, üniversite ve YURT-KUR personelinin yanı sıra Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü personeli de görev alıyor. Masalarda, yeni kayıt için gereken evrak, kayıt için ödenecek harçlar, yurt ücretleri, kredi ve burslar hakkında bilgi veriliyor. Sivas Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce hazırlanan terörle mücadele konulu broşürlerin yanı sıra Sivas"ın tarihi ve turistik mekanlarını tanıtan broşür ve bültenler dağıtılıyor. Öğrenci kayıt danışma masalarında, kayıtların sona erdiği 8 Eylüle kadar hizmet verileceği bildirildi.

TERÖRLE MÜCADELE BROŞÜRLERİ

Öğrencilere ve velilerine dağıtılan terörle mücadele konulu broşürlerin kapağında, Büyük Önder Atatürk"ün "Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız" sözlerine yer veriliyor.

Ayrıca Atatürk"ün "Efendiler! Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize görecekleri eğitimin sınırı ne olursa olsun ilk önce ve her şeyden önce, Türkiye"nin bağımsızlığına, kendi benliğine, ulusal geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gereği öğretilmelidir" sözleri yer alıyor. Yarınlar için terörle hep birlikte mücadele edilmesi gerektiği vurgulanan broşürlerde, gençlere öğütlerde bulunularak, hayatlarının bu döneminde onları karanlıklara çekmek isteyen terör örgütlerinin sincice hazırlanmış tuzaklarına düşmemeleri isteniyor.

Terör örgütlerinin kirli emellerini gerçekleştirmede kullandığı en önemli kaynaklardan birinin özellikle 14-25 yaş grubu olduğu, güvenlik güçlerinin aralıksız operasyonlarıyla büyük darbeler yiyen, eleman kazanmak için yaptığı çalışmalarda istedikleri sonuca ulaşamayan terör örgütlerinin, özellikle lise ve üniversite çağındaki gençleri saflarına çekmek suretiyle yeniden toparlanma çabasında oldukları belirtiliyor. Gençlerden, terör örgütlerinin bu sinsi planlarına karşı dönüşü olmayan bir yola girmeden önce uyanık olmalarının istendiği broşürde, şunlar kaydediliyor:
"Biz sizleri dağlarda eli silahlı ya da cezaevlerinde görmek istemiyoruz. Biz, sizleri gelecekte ülkenin kalkınmasında ve yönetiminde yeralan, dünya bilim literatürüne adını altın harflerle yazdıran birer bilim adamı olarak görmek istiyoruz. Kendi geleceğiniz için ülkenin geleceğine sahip çıkın. Bu halinizle yeryüzünde nefretin değil, sevginin temsilcisi olun."

ANNE VE BABALARA ÖNERİLER

Anne ve babalara çocuklarını terör örgütlerinden korumaları için çeşitli önerilerde bulunulan broşürlerde, ailelere düşen görevler sıralanıyor.
Ailelerden, okulla sıkı diyalog kurmaları, arkadaşlarıyla olan ilişkilerinin kontrol edilmesi, çocuklarının okuduğu kitap, dergi ve gazetelerin, gittikleri dernek, lokal, kahvehane, kültür ve sanat merkezleriyle dinlediği radyo, izlediği televizyon programları, girdikleri internet sitelerinin takibi isteniyor. Broşürde, terör örgütlerince yürekleri kin ve nefretle doldurularak robotlaşmış kitleler haline getirilmek istenen gençlere sahip çıkılarak, terör örgütlerine hiçbir zaman fırsat verilmemesi uyarısında bulunuluyor.
Terör örgütlerinin 1970 ve sonrası dönemde ülkeye verdiği zararların anlatıldığı broşürlerde, örgütlerin amaçları, hedef kitleleri, örgüte eleman kazandırma yöntemleri hakkında da bilgiler yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*