Polisten anlamlı davranış

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Erzurum Emniyet Müdürlüğü, sorunlu ve sokakta çalışan çocukları topluma yeniden kazandırmak için eğitimlerine önem vermeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Suç ve suçlularla mücadalede geleceğe yatırım yapan Erzurum polisi, bu amaçla sokakta çalışan çocukların eğitimine büyük önem veriyor. Erzurum Emniyeti, sokakta çalıştırılan ya da suça karışan çocuklardan öğrenim görenleri suç ortamından uzaklaştırmak, onları ıslah edip, geleceğe daha iyi hazırlamak amacıyla onları dershaneye göndermeye başladı. Emniyet bununla da yetinmeyip, dershaneye gönderdiği öğrencilerin kırtasiye masrafları ve ailelerine de valilik aracılığıyla iaşe yardımında bulunuyor.

Erzurum Emniyet Müdürü Mehmet Kamil Çolak, sokakta çalıştırılan ya da sorunlu çocukların eğitimine büyük önem verdiklerini söyledi. Çolak, Çocuk Şube Müdürlüğü'nün tesbit ettiği değişik okullarda öğrenim gören sorunlu çocukları yakın takip ve denetime aldıklarını ifade etti. Söz konusu çocukların yeniden topluma kazandırılması amacıyla 277 çocuğun dershaneye ücretsiz kaydettirildiğine dikkat çeken Emniyet Müdürü Çolak, "Suça karışan yada karışma potansiyeli bulunan çocukların, çocuk polisi tarafından çok yakından takip edilerek, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi ve bu çocukların onurlu bir birey olarak yeniden topluma kazandırılması için çeşitli projeler hazırlayıp, devreye soktuk. Bunlardan birisi de okul çağındaki çocukları dershanelere ücretsiz kayıt ettirerek onları, sokaklardan ve suç ortamlarından uzaklaştırmak. 277 çocuğumuzu bu proje kapsamında kayıt ettirdik. Önemli olan çocuklarımızı ait oldukları yerlerde yani okullarda tutabilmek ve başarılı birer eğitim alabilmelerini sağlamak." dedi.

Dershanelere kaydettirdikleri öğrencilerin devam durumlarını, notlarını sürekli takip ettiklerini kaydeden Çolak, "Bunun yanında ailelerine de İl Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla yardım yapılmasını temin ediyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious