Polisten kaçan araçtan 32 kaçak çıktı

Polisten kaçan araçtan 32 kaçak çıktı.12228
  • Giriş : 08.10.2008 / 20:55:00

Fatih'te dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan minibüsten Bangladeş ve Burma uyruklu 32 kaçak göçmen çıktı. Minibüs, kaçmak isterken önüne çıkan bir polis aracına da çarptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, polis ekipleri, TEM otoyolu Aksaray istikametinde seyreden 34 DD 2246 plakalı minibüsü, durdurmak istedi. Uyarıya rağmen kaçmaya çalışan minibüs, trafikte bir süre takip edildi. Polis aracıyla önü kesilmek istenen araç, polis aracına çarptı.

Araç Vatan Caddesi üzerinde durduruldu. Araçta yapılan aramada, Bangladeş ve Burma uyruklu 32 kaçak göçmen olduğu görüldü. Araç sürücüsünün polise yakalanmaktan korktuğu için kaçtığı öğrenildi.

Olayın ardından araç sürücüsü Ramazan Ay ile birlikte 32 kaçak göçmen, gözaltına alınarak Eyüp İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Sürücü Ramazan Ay hakkında, 'insan ticareti yapmak', 'görevli memura mukavemet etmek' ve 'devlet malına zarar vermek' suçlarından işlem yapıldı. Yakalanan kaçak göçmenlerin ise sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*