Polis'ten kanlı operasyon

Polis'ten kanlı operasyon .7028
  • Giriş : 03.08.2007 / 18:58:00

Antalya'da polis dur ihtarına uymayan otoya ateş açtı bir kadın vurularak öldü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya’nın Alanya ilçesinde trafik polisinin, sürücüsü "dur" ihtarına uymadığı bildirilen bir otomobile ateş açması sonucu bir kadın öldü.

Alınan bilgiye göre, güvenlik güçlerine, plakası belirlenemeyen bir otomobilden inen iki kadın ve bir erkeğin, Türkler beldesi civarında 41 AH 516 plakalı otomobilden bir çanta çaldıkları ihbar edildi. Polis telsizinden yapılan anons üzerine, görevdeki tüm ekipler, Alanya ve çevre beldelerdeki önemli kavşakları keserek, otomobili aramaya başladılar.

Bu sırada, plakasını değiştirdiği kaydedilen ve hırsızlık yaptıkları belirtilen kişilerin kullandığı açıklanan otomobil, Türkler beldesi kavşağında, trafik polislerince durdurulmak istendi.

İddiaya göre, otomobili kullanan kişi, otomobili polislerin üzerine sürerek, kaçmak istedi. Polisin "dur" ihtarına uymayan sürücünün kaçmaya çalışması üzerine, M.K. ve H.A. adlı trafik polislerinden birinin otomobile ateş açtığı belirtildi.

Açılan ateşe rağmen kaçan otomobili kullanan ve kimliği belirlenemeyen erkek, otomobili Konaklı beldesindeki sağlık ocağının önüne bırakarak, yaya olarak kaçtı. Sağlık görevlileri tarafından otomobilden indirilen 30-35 yaşlarındaki yaralı kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Otomobilde bulunan 40-45 yaşlarındaki diğer kadının şokta olduğu bildirildi. Sürekli ağlayan kadının, başını duvarlara vurduğu ve sinir krizi geçirdiği kaydedildi.

Yetkililer, her iki kadının üzerinden de kimlik çıkmadığını bildirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious