Polisten ölümüne kaçış

  • Giriş : 19.09.2006 / 00:00:00

Polisten kaçmak için 4’üncü kattan 3’üncü kat balkonuna atladılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya’da fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine evlerine baskın düzenleyen polis ekiplerini karşısında gören 5 hayat kadını ve 2 erkek, polisten kaçmak için 4’üncü kattan 3’üncü kat balkonuna atladı. Ölümüne atlayış sırasında bir kadın yaralanırken zanlılar yakalandı.

Deniz Mahallesi’nde oturan bir vatandaş, 157 nolu İnsan Ticareti Acil Yardım Hattı’nı arayarak Teomanpaşa Caddesi’nde bulunan Madenoğlu Apartmanı’nın 4’üncü katında fuhuş yapıldığını ve kadınların zorla evde tutulduğunu ihbar etti. Bu ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri belirtilen adrese kısa sürede gitti.

Polis araçlarının geldiğini gören evdeki kadınlar Songül Karnas, Didem Gezek ile ülkeleri açıklanmayan yabancı uyruklu Maryna Engelberger, Alona Houroleva ve Latmina Çobancı ile bu kadınları erkeklere para karşılığı pazarladıkları iddia edilen M.E ve M.Ö balkona çıktı.

Polis ekiplerinin kapıya dayanması üzerine evdeki erkek ve kadınlar, 4’üncü kat balkonundan bir alt kat balkonuna atladı. Atlayış sırasında balkon korkuluğuna çarpan Didem Gezek, sol bacağından yaralandı. 5 kadın ve 2 erkek, atladıkları balkonda yakalandı. Yaralı kadın ile sinir krizleri geçiren Songül Karnas Antalya Devlet Hastanesi’nde tedavi ettirildi. Diğer zanlılar ise Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Üst kattaki evde başka kadınların olabileceği ihtimali üzerine polis ekipleri kapıyı açmaya çalıştı. Çelik kapıyı kıramayan polisler itfaiyeden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye aracının merdivenine binerek balkonundan eve giren ekipler, yaptıkları aramada içerde başka kimsenin olmadığını belirledi. Mahallede sakinleri, fuhuş operasyonunu film gibi izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious