Polisten önce dayak sonra 'tele özür'

Polisten önce dayak sonra 'tele özür'.13937
  • Giriş : 23.04.2009 / 09:37:00

Daha önce yanlış kişiyi dövdükten sonra özür dileyen Beyoğlu polisi, cumartesi gecesi polisler tarafından dövülen Berfu Beysanoğlu'nu da cep telefonundan arayarak özür diledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce yanlış kişiyi dövdükten sonra özür dileyen Beyoğlu polisi, cumartesi gecesi polisler tarafından dövülen Berfu Beysanoğlu'nu da cep telefonundan arayarak özür diledi. Bilkent üniversitesi mezunu 35 yaşındaki Berfu beysanoğlu geçtiğimiz cumartesi gecesi Fransız Başkonsolosluğu önünde polisler tarafından tekme Tokat dayak yediğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Berfu Beysanoğlu'nu dayak olayının basına yansımasından sonra Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'nden kendisinin cep telefonundan arandığını ve dayak olayından dolayı özür dilediklerini ileri sürdü.Yetkililerin özür telefonuna rağmen davasından vazgeçmeyeceğini söyleyen Beysanoğlu kimsenin böyle bir tutumu hak etmeyeceğini söyledi ve hakkını sonuna kadar arayacağını dile getirdi. Öte yandan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, iddialarla ilgili idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İlk dayak olayı değil

29 Mart 2007 tarihinde yine Beyoğlu'nda, bir polisin yaralanması olayına karışan şahsı arayan ekipler, bekarların kaldığı bir eve baskın yaptı. Baskın sırasında evde uyuyan 37 yaşındaki Hakim Adlığ, sivil polisler tarafından öldüresiye dövüldüğünü iddia etti.

Yeni Şafak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*