Polisten randevuevine baskın

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Randevu evine baskın düzenleyen polis, kadınları pazarladıkları iddia edilen 4 kişiyi gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pendik'te, randevu evi olarak faaliyet gösterdiği gerekçesi ile mahalle sakinleri tarafından şikayet edilen eve polis baskın düzenledi. Baskında, para karşılığı erkeklerle cinsel ilişkiye girdiği iddia edilen 10 kadın ile bu kadınları erkeklere pazarladığı iddia edilen 4 kişi evde yakalanarak gözaltına alındı.
Tavşantepe Mahallesi Selvi Sokak üzerinde bulunan iki katlı bir binanın randevu evi olarak kullanıldığını iddia eden mahalle sakinleri, aralarında imza toplayarak durumu Pendik Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne verdikleri şikayet dilekçeleri ile bildirdi. Pendik Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan arama kararı ile harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, gece saatlerinde eve operasyon düzenledi. Operasyonda, evde para karşılığı erkeklerle fuhuş yaptıkları iddia edilen G.B , H.S , Y.T , F.O , D.S, A.B, E.Ş , B.Y, A.C ve N.B isimli 10 kadın ile bu kadınları para karşılığı pazarladığı iddia edilen S.Y. ve S.Y isimli iki erkek ve F.K. ve S.D. isimli iki kadın yakalandı. Evde müşteri olarak beklediği iddia edilen 6 kişi de gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Olayla ilgili basın mensuplarına bilgi veren mahalle sakinleri ise, evin genelev gibi çalıştığını ileri sürdü. Gece olmasıyla birlikte eve çok sayıda erkeğin girip çıktığını, bazen de uzun araç kuyrukların oluştuğunu söyleyen mahalle sakinleri, durumdan rahatsız oldukları için aralarında imza toplayarak kaymakamlığa ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdiklerini söyledi. Eve daha önce de birkaç defa baskın yapıldığını ve gözaltına alınan şahısların her defasında savcılık tarafından serbest bırakıldığını söyleyen mahalle sakinleri, yasaların yetersiz olduğunu ileri sürdü. Fuhuş yaptıklarını kabul etmeyen 10 kadın, kontrol için Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne götürülmesinin ardından, bu kadınları pazarladığı iddia edilen 4 kişi ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Bu arada, polis otomobillerine bindirildikleri sırada kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösteren kadınlar, evde fuhuş yapmadıklarını ve misafir olarak bulunduklarını söyledi. Bir kadın da, düğün için geldiğini ve hamile olduğunu söyleyerek fuhuş yapmadığını ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious