Polis'ten yoğun asayiş uygulaması

Polis'ten yoğun asayiş uygulaması.14040
  • Giriş : 22.03.2009 / 11:21:00

İstanbul'da 5 miting nedeniyle polis tarafından yoğun şekilde trafik ve asayiş uygulamaları yapılıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Miting alanları çevresinde çok sayıda polis ekibi görevlendirildi. Çağlayan'da Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yapacağı miting nedeniyle partililer kontrolden geçirilerek alana alınmaya başladı.

İstanbul'daki açık hava toplantıları nedeniyle çok sayıda cadde ve sokak trafiğe kapatıldı. Çağlayan ile Kazlıçeşme meydanlarında erken saatlerden itibaren güvenlik önlemi alınması dikkat çekti. AK Parti, CHP, SP, BBP ve DP'nin mitingleri için çok sayıda polis görevlendirildi.

Çağlayan Meydanı'nda oluşturulan noktalarda üst aramaları yapılan vatandaşlar kontrollü olarak miting alanına alınıyor. İstanbul'un farklı ilçelerinden otobüsler ve kandi araçlarıyla Çağlayan'a gelen vatandaşlar D-100 Karayolu üzerinde yoğunluğa neden oldu. Saat 10:00 da başlayacak mitingde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal partililere hitap edecek. Kazlıçeşme'deki AK Parti mitingi 11:00'de başlayacak. Partililer kontrol noktalarından geçerek alana alınmaya başladı.

Öte yandan CHP saat 10:00'da başlayacağı duyrulan mitingini hala başlatmadı. Baykal'ın 12:00'de kürsüye geleceği açıklandı. Şu sıralarda sinevizyon görüntüleri yayınlanıyor. Saadet Partisi de aynı yerde yapacağı miting yapacak ve saat 12:00'de başlayacak. Ayrıca saat 16:00'da da aynı yerde BBP'nin mitingi var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*