Politikaya manken akını

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Podyumun kağıt bebekleri art arda siyasete atılıyor. Ünlü Manken Doğa Bekleriz'de DYP'ye katıldı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçim dönemlerinde sanatçıları saflarına katarak siyasi arenada avantaj sağlamayı amaçlayan partilerde şimdi yeni bir akım var; mankenleri örgütlerine üye yapmak. Yakın zamanda politika dünyasına adım atan ilk manken Tuğba Özay oldu. Üye olduğu CHP’yi, Atatürk’ün kurduğu bir parti olduğu için tercih ettiğini belirten ünlü manken hedefini ise şöyle açıkladı: “Önce delege, ardından da başarabilirsem bakan olmak istiyorum.” Almanya’da doğup büyüyen Şebnem Scheaffer ise merkez sağı tercih ederek DYP’ye üye oldu.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, törenle rozet takarak üye yaptığı Scheaffer’i partililerin eleştirilerine karşı şöyle savundu: “Sessiz sedasız Şişli örgütümüze üye olmuş. Ne yani? Niye geldin diye hesap mı soralım?” Scheaffer ise “Kimi örnek aldınız?” diyenlere şu yanıtı veriyordu: “Tansu Çiller’in yolundayım.” Önceki gün ise Türkiye’de oturma izni alan yabancı bir manken iktidar partisinin kapısını çaldı. AKP İstanbul İl Başkanlığı’na giden Macar asıllı Rus manken Eva Emel Maya partinin gençlik kollarına üye oldu. Ve son olarak Doğa Bekleriz, DYP Şişli İlçe Teşkilatı’na başvurarak partiye üye olmak isteğini bildirdi.

Siyaset fiyat artırıyor
Mankenlerin saflarına katıldıkları partilere nasıl bir avantaj yaratacağı şu an bilinmez ama kağıt bebeklerin bu işten maddi olarak kazançlı çıktığı su gibi ortada... İşte en basit örnek: Daha önce tanıtımlar için 3-5 bin YTL alan Şebnem Scheaffer şimdi 10 bin YTL talep ediyor.

ALMANYA’DA DA PARTİ ÜYESİ
Almanya’da Başbakan Merkel’in genel başkanı olduğu Hristiyan Demokrat Parti’ye üye olan Şebnem Scheaffer, Türkiye’de de DYP saflarına katıldı. Scheaffer’i, Doğa Bekleriz izledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious