Pompalı dehşete 88 yıl hapis

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Bursa’da, gürültü yapan kiracılarının üzerlerine pompalı tüfekle ateş ederek, 3 kişinin ölümüne 2 kişinin de yaralanmasına neden olan Emin Camdere (40), 88 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Babası Tevfik Camdere ise (70), ‘suça tahrik’ ettiği gerekçesiyle, 8 yıl 4 ay hapisle cezalandırıldı.

Merkez Yıldırım İlçesi Maltepe Mahallesi Güzel Sokak’ta 21 Haziran 2005 tarihinde gece saat 01.10 sıralarında meydana gelen olayda, 3 katlı apartmanın ikinci katında oturan 2 çocuk babası Emin Camdere (38), apartmanın giriş katında oturan kiracılarını yüksek sesle konuşmamaları için uyarmak üzere evlerine gitti. Ziyaretlerine gelen akrabaları ve komşularıyla sohbet eden kiracıları Bahtiyar (24) ve Evdar İskender (23) kardeşlerin “Sen ev sahibisin diye Allah mısın bize karışıyorsun” demelerine sinirlenen Camdere, evinin balkonundan, misafirlerini uğurlayan kiracılarına pompalı av tüfeğiyle ateş etti. Olayda, Bahtiyar İskender, Özbekistan uyruklu İlmettin Ahmetov (53) ve Şaban Ege (52) yaşamını yitirirken, Evdar İskender ile Bahşi Ayvaz (46) ağır yaralandı.

Olayın ardından tutuklanan Emin Camdere ile babası Tevfik Camdere, hıkkında, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Bugün karar duruşmasında hakim karşısına çıkan Emin Camdere, “Ölenlere Allah rahmet eylesin. Bu işin babamla bir ilgisi yok. Babam masumdur. Cezama razıyım” dedi. Baba Tevfik Camdere ise, “Olay sırasında uyuyordum. Hiçbir şeyden haberim yok. Ancak kiracılarımız evin sıvalarını döktüğü için daha önce tartışmıştık” diye konuştu.

Mahkeme heyeti, baba Tevfik Camdere’yi ‘suça tahrik’ten 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Emin Camdere ise, 3 kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Suçun ağır tahrik altında işlendiğini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, Camdere’nin cezasını her cinayet için 25’er yıla indirdi. Camdere'ye, 2 kişiyi de yaralaması nedeniyle, toplam 88 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious