Pompalı tüfekle dehşet saçtı: 2 ölü, 16 yaralı

Pompalı tüfekle dehşet saçtı: 2 ölü, 16 yaralı.5926
  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Kütahya’da psikilojik sorunları olduğu öne sürülen Şerif Ahmet Kutlu (68), evinin önünde sohbet edenlere ‘gürültü yapıyorsunuz’ diyerek pompalı tüfekle ateş açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayda, 2 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi de yaralandı.
Maltepe Mahallesi, Karanfil Sokak'ta, bugün akşam saatlerinde meydana gelen olayda Şerif Ahmet Kutlu, evinin önünde sokakta oturup kendi aralarında sohbet eden komşuları ile ‘Evimin önünde gürültü yapıyorsunuz’ diyerek tartıştı. Tartışma sonrası evden aldığı pompalı tüfekledışaır çıkan Kutlu rastfele ateş etmeye başladı. Olayda 50 yaşındaki ilköğretim okulu öğretmeni Ekrem Yüce ile Cennet Güngör adlıbir genç kız kaldırıldıkları Kütahya Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.
Olayda, çeşitli yerlerinden yaralanan 16 kişiden durumları ağır olan 2 kişi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne diğer yaralılar da Kütahya Devlet Hastanesi ile Evliya Çelebi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
Polis, olaydan sonra Şerif Ahmet Kutlu'yu pompalı tüfekle birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Evli ve iki çocuk babası işçi emeklisi Şerif Ahmet Kutlu'nun sorgulamasının sürdüğü belirtilirken Maltepe Mahallesi, Muhtarı Mahmut Çolak ile semt sakinleri, Kutlu'nun psikolojik sorunlarının olduğunu ifade ederek, ‘çocukları yok yere dövüyor, herkesle kavga ediyordu. Bu yüzden onun hakkında birkaç kez polise ve savcılığa şikayetlerde bulunuldu'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious