Pompalı tüfekli katil yakayı ele verdi

Pompalı tüfekli katil yakayı ele verdi.11420
  • Giriş : 12.01.2009 / 15:27:00

Daha önce 3 kişiyi öldüren adam evi terk eden eşini de öldürmeyi planlıyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağcılar'da bacanağı Ahmet Çelik ile kızları Berivan ve Fatma Çelik'i pompalı tüfekle vurarak öldüren, evde bulunan dört kişiyi de yaralayan Mehmet Şirin B, Alibeyköy'de yakalandı. Zanlı, eşinin ailesinin eşini bir başkasıyla evlendirmek istediğini, bu nedenle boşanmaları istenince ateş açtığını söyledi. Zanlının öldürmek için evi terk eden eşini aradığı öne sürüldü.

Bağcılar Güneşli Evren Mahallesi Gülbahar Caddesi 7. Sokak 48 numaralı apartmanın giriş katında, 9 Ocak 2009'da meydana gelen olayda Mehmet Şirin B. tartıştığı baldızının 45 yaşındaki eşi Ahmet Çelik'i pompalı tüfekle vurarak öldürmüştü. Ardından rasgele ateş açan Mehmet Şirin B., Ahmet Çelik'in kızları 16 yaşındaki Berivan Çelik ile 11 yaşındaki Fatma Çelik'in ölümüne neden olmuştu. Ahmet Çelik'in diğer dört çocuğu da Mehmet Şirin B.'nin açtığı ateşle yaralanmışlardı.

Olayın ardından kayıplara karışan Mehmet Şirin B, Cinayet Büro Amirliği'nin takibi sonucunda yakalandı. Polis, Mehmet Şirin B'yi önceki gün sabah saatlerinde Alibeyköy'de bir çorbacıda kahvaltı ederken gözaltına aldı. Zanlı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürülerek sorguya alındı. Mehmet Şirin B ifadesinde, baldızının eşi Ahmet Çelik'in kendisini arayarak evi terk eden eşi Ayşe B'den boşanmasını istediğini, eşinin başka biriyle evlendirileceğini söylediğini belirtti.

Suçunu itiraf eden zanlı, "Eşimle aramız çok bozuktu. Bu nedenle üç çocuğumuzu da alıp iki ay önce evi terk etmişti. Günlerdir onu arıyordum. Olay günü Ahmet Çelik beni arayıp karımdan boşanmamı istedi, onu bir başkasıyla evlendireceklerini söyledi. Evde bulunan pompalı tüfeği alıp oraya gittim. Eve girdikten sonra rasgele ateş açtım" diye konuştu.

Karısının yerini öğrenmeye çalışıyordu

Mehmet Şirin B'nin yakalandığı sırada öldürmek için evden kaçan karısını aradığı öne sürüldü. Cinayetten sonra akrabalarını ankesörlü telefonlardan arayan Mehmet Şirin B'nin ısrarla eşinin yerini sorduğu ortaya çıktı.
Sorgusu tamamlanan katil zanlısı Mehmet Şirin B. işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*