Popescu'dan müthiş sözler!

Popescu'dan müthiş sözler!.12223
  • Giriş : 31.05.2008 / 14:50:00

Galatasaray'ın efsane kadrosundaki defansın değişmez ismi Popescu, Hagi'nin Galatasaray'la anlaşmasına çok sevineceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Romanya Galatasaraylılar Derneği'nin şampiyonluk balosuna katılan Gheorghe Popescu, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Galatasaray kulübünün Hagi ile el sıkışmasından çok memnun kalacağını söyleyen Popescu, "Çünkü benim gibi Hagi de Galatasaray'ı çok seviyor. Hagi de, bütün Türk kamuoyu tarafından seviliyor. Her ikimizin Galatasaray'da güzel anıları oldu." şeklinde konuştu.

Bu sevginin Hagi için büyük bir avantaj olduğunu düşünen Popescu, başarı ya da başarısızlığın tek kişiye mal edilmemesini istiyor. "Nasıl ki bizim dönemimizde Galatasaray'ın başarısı sadece ikimize bağlı değildi; mükemmel futbolcuların yanı sıra projeler üreten bir antrenörümüz vardı. Bizi yönlendirip motive ediyordu. Biz o zamanki antrenöre güvenmeseydik, Barcelona'yı bırakıp Galatasaray'a gelmezdik." diyen Popescu, bütün şartların bir araya gelmesi sonucu başarının yakalandığını dile getirdi.

Hagi el sıkıştığı takdirde kendisine de Galatasaray yolu gözüküp gözükmediği sorusuna ise Popescu, "Hagi Galatasaray'da antrenörken böyle bir şey vardı. Hagi antrenör, ben kulüpte genel menajer olacaktım. Ama şimdi başka projelerim var. Futbola dönmek istemiyorum." şeklinde cevapladı.

Euro 2008'le ilgili olarak, elemeleri geçen bütün takımların eşit şansa sahip oldukları düşüncesini dile getiren Popescu, Romanya'nın sürpriz yapabileceğini belirtirken, Türkiye'ye ilişkin "şansı büyük" değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious