Popüler filmler 'televole filmi'

Popüler filmler 'televole filmi'.13113
  • Giriş : 11.05.2008 / 11:15:00

Oyuncu Güven Kıraç, bağımsız filmleri tercih ettiğini ve popüler filmlerin de 'televole filmi' olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oyuncu Güven Kıraç, Habertürk'te yayınlanan Balçiçek Pamir'in sunduğu 'Söz Sende' programında büyük kitlelerle buluşmasının bir banka reklamı sayesinde olduğunu anlattı.

Türkiye'deki popüler filmlerde rol almaması ile dikkat çeken Güven Kıraç, tiyatro okuluna bir arkadaşının ısrarı ile katıldığını söyledi. İlk oyununu oynadıktan sonra bir daha bu işi bırakmamayı aklına koyduğunu vurgulayan Güven Kıraç, tiyatronun oyuncuyu diri tuttuğundan bahsetti.

Bağımsız filmci olduğunu vurgulayan Güven Kıraç, püpeler filmleri de 'televole filmleri' olarak adlandırıyor. Kıraç, "Televole filmleri diyorum. Bir film hem popüler hem de iyi olabilir. Ben iyi olanlarında oynarım. Hacivat-Karagöz filmi kadrosu itibariyle popüler bir film ama iyi yaratılmış, üretilmiş, dizayn edilmiş popüler film. Salkım Hanım'ın Taneleri'ne de bakarsan o da öyle bir kadro. Ama bunlar iyi yazılmış popüler işler. Televole filmi diye kastettiğim filmlerin ne olduğunu sinemaseverler anlıyorlar" diye konuştu.

Balçiçek Pamir, Recep İvedik ile GORA filmlerini ifade edince Güven Kıraç, Recep İvedik'in bu tanıma girdiğini ancak GORA'nın özel bir çalışma olduğunu vurguladı. Güven Kıraç, bu sözlerine karşın Recep İvedik gibi bir filmlere de ihtiyaç bulunduğunu sözlerine ekledi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious