Popun kralı Michael Jackson öldü

Popun kralı Michael Jackson öldü.9657
  • Giriş : 26.06.2009 / 09:07:00
  • Güncelleme : 26.06.2009 / 09:10:11

Dünyaca ünlü şarkıcı Michael Jackson kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis kaynaklarına göre ve Los Angeles Times'ın hastane doktorlarından öğrendiğine göre Michael Jackson öldü. Resmi açıklama kız kardeşinden geldi.

Dünyaca ünlü şarkıcı Michael Jackson hayatını kaybetti. TMZ internet sitesinin haberine göre; 50 yaşındaki şarkıcı Los Angeles'taki evinde geçirdiği kalp krizi sonucunda kaldırıldığı hastanede öldü.

Fransız haber ajansı AFP, bir internet sitesine dayanarak, ünlü Amerikalı pop yıldızı Michael Jackson'ın öldüğünü ileri sürdü

AFP'nin haberini dayandırdığı TMZ.com internet sitesindeki habere göre, Jackson yerel saatle 12.00'den az sonra kalp krizi geçirdi.

Amerikan medyası bu haberden kısa süre önce, starın acil olarak Los Angeles'da hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

EVİNDE ÖLDÜ

İnternet sitesi TMZ.com'daki haberde bugün yerel saatle öğleden sonra kalp krizi geçiren Jackson'ın evine giden acil servis görevlileri eve ulaştığında, ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve bütün çabalara rağmen hayata döndürülemediği belirtildi.

"Görevliler eve ulaştığında Jackson'ın öldüğü belirtilirken", hastanede de ünlü yıldızın hayata döndürülmeye çalışıldığı, ancak bütün çabalara rağmen tepki vermediği belirtildi.

AP'nin haberine göre ise Los Angeles Times gazetesi, Jackson'ın hastaneye ulaştırıldığında "nefes almadığını" yazdı.

MÜSLÜMAN OLDUĞU SÖYLENMİŞTİ

Müslüman olduğu iddia edilen M.Jackson'ın Kandil gecesi ölmesi manidar...

Beyazlamak için yaptırdığı onlarca estetik ameliyatı, müthiş sahne şovu ve dillerden düşmeyen parçaları ile dünyanın en tanınmış ismi olan Amerikalı sanatçı Michael Jackson'un Müslüman olduğu ileri sürülmüştü.

İngiltere'nin saygın gazetelerinden The Sun'un haberine göre, Michael Jackson Los Angeles'te bir dostunun köşkünde, İslami kıyafetlerle, Kuran'a uygun ibadet ederken görüntülenmişti.

Yerde otururken objektiflere takılan Michael Jackson ibadet ederken imamın arkasında başındaki küçük şapkasıyla görüntülenmişti. Ünlü sanatçı bir gün önce Arap şeyh tarafından dava edildiği Londra yüksek mahkemesinde görülmüştü.

Camiden bir imam çağırıldı ve Jackson İslam'ın şartı olan Kelime-i şahadeti yerine getirdi ve Müslüman oldu. Mustafa ismini alması önerilen dünyaca ünlü yıldızın, önerilen 'seçilmiş kişi' anlamına gelen Mustafa ismini reddedip, 4 büyük melekten bir tanesi olan Mikail adını aldığı öğrenildi.

Jackson'u ilk tebrik edense, Cat Stevens olarak meşhur olduktan sonra Müslüman olan ve Yusuf İslam adını alan İngiliz şarkıcı Yusuf İslam olmuştu. Yusuf İslam'ın Jackson'un Müslüman olma toplantısına katıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*