'Porsche'ye sürüş dersi verebiliriz'

'Porsche'ye sürüş dersi verebiliriz'.9876
  • Giriş : 10.10.2008 / 21:13:00

Nissan, Porsche'nin iddialarına yeni bir video, turu atan GT-R'ın lastiklerinin fotoğrafları ve yeni açıklamalarla karşılık verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçtiğimiz günlerde Porsche'nin, GT-R'ın 7:29'luk Nürburgring rekoru konusunda Nissan'ı hile yapmakla suçladığını ve söz konusu aracın standart dışı lastikler kullandığını iddia ettiğini; ardındansa Nissan'ın, 7:29 yapan aracının tamamen standart lastikler kullandığını açıkladığı dış basında yer almıştı.

Şimdiyse Nissan, Porsche'nin neden kendi GT-R zamanlarına erişemediği konusunda tereddütte kaldıklarını ve bunun muhtemelen sürücü farkından kaynaklandığını açıkladı.

Drive'a konuşan Nissan'ın Avrupa sözcüsü Neil Reeve, "sürücüleri Tochio Suzuki'nin 'Ring'de binlerce tur attığını, pistin her santimini ezbere bildiğini ve sonuçta o harika turu attığını" söyledi.

Reeves devamında, "Porsche'nin bir GT-R satın alıp onu est için Almanya'ya götürmesinin gurur verici" olduğunu, fakat "GT-R ya da 911 Turbo alacak müşterilerin bu kadar yüzeysel bir biçimde karar verecek insanlar olmadığını" söyledi. Kendisi aynı zamanda GT-R'ın pekçok bağımsız testte 911 Turbo'dan hem pistte hem de düz yolda daha iyi sonuçlara imza attığını tekrarladı.

Nissan şimdi söz konusu turu atan GT-R'ın kullandığı lastiklerin fotoğraflarını yayınladı ve 7:29'luk turun meşru olduğunu kanıtlayan ikinci bir video sundu. Resmi bir bildiride Nissan "tam olarak açıklanmayan bazı önemli hususlar olduğunu" belirtti.

Firma, resmi turu atan GT-R'ın aslında test cihazlarından kaynaklanan ekstra 50 kg'lık bir dezavantajının olduğunu açıkladı. GTRblog'a göre Nissan aynı zamanda, şayet ikinci kez denemek isterlerse Porsche'ye ücretsiz sürücü eğitimi vermeyi teklif etti.

7:29'luk turun ilk videosunu:

MODİFİYEM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*