Portekiz'den Türkiye'ye övgü

Portekiz'den Türkiye'ye övgü.13394
  • Giriş : 22.05.2008 / 20:42:00

Portekiz'in orta saha oyuncusu Armando Petit, Türkiye'yi övdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde Türkiye'nin gruptaki ilk rakibi olan Portekiz'in orta alan oyuncularından Armando Petit, ''Türkiye, kontraatakta çok güçlü olan ve deneyimli futbolculara sahip mükemmel bir takım'' dedi.

Portekiz'in Visue kentinde kampta olan Portekiz Milli Takımı çalışmalarını sürdürürken, futbolcular da yaptıkları açıklamalarda, genel olarak temkinli konuşarak konsantrasyonun önemini vurguladılar.

Petit, ''Portekizliler her zaman kendilerini en üste koyuyorlar ama rakiplerimize saygı göstermeliyiz. Onlar da güçlüler. İlk tur çok önemli, eğer bunun geçemezsek hiçbir yere varamayız'' diye konuştu.

''Eğer güçlü olup, birlik ve uyum içinde olursak turnuvada uzaklara ulaşabiliriz'' diyen 31 yaşındaki Petit, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde başarı kazanarak Milli Takım kariyerini en üst düzeyde tamamlamayı istediğini kaydetti.

Bu arada Simao Sabrosa da, ''Eğer final oynamak istiyorsak ayaklarımız yere basmalı ve maç maç düşünmemiz gerekir'' dedi.

Deco ise, ''Asla favori değiliz. Hiçbir zaman bu kupayı kazanmadık ama bunu yapacak kalitede futbolculara sahibiz. Genç ama deneyimli bir takımız'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious