Postacı artık mektup yerine fatura getiriyor

Postacı artık mektup yerine fatura getiriyor.16918
  • Giriş : 13.03.2008 / 21:48:00

Uzaktaki sevgiliden, arkadaştan veya bir akrabadan gelen aşk, sevgi ve özlem dolu mektupları ulaştıran postacıların yolu, su, elektrik, gibi giderlerin faturalarını getirdiği için gözlenmez oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçmiş yıllarda haberleşmek, baş sağlığı veya özür dilemek, davet etmek, teşekkür sunmak, bayram, yılbaşı ve özel günlerde tebrik etmek amacıyla kullanılan mektuplaşma sistemi, haberleşme teknolojisindeki yenilikler son yıllarda giderek azaldı.

Artık haberleşmek, davet etmek, kutlamak veya özür dilemek için ağırlıklı olarak cep telefonu, kısa mesaj veya elektronik posta tercih edildiği için insanların sabırsızlıkla bekledikleri mektuplar ve yolları gözlenen postacılar adeta gözden düştü.

Haberleşme teknolojilerindeki değişimin yanı sıra ekonomik gelişmeler, zarfların içindekilerin de içeriğini değiştirdiği için postacıların yolları artık gözlenmiyor. Çünkü posta kutularını artık özlem dolu mektuplar, özel günlerde gönderilen tebrik kartlarının yer aldığı zarflar yerine, fatura, banka ekstrelerinin bulunduğu zarflar dolduruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious