Powell, erkekler 100 metrede dünya rekoru kırdı

  • Giriş : 10.09.2007 / 17:03:00

Jamaikalı sprinter Asafa Powell, erkekler 100 metrede dünya rekoru kırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


İtalya'nın Rieti kentinde yapılan Grand Prix yarışlarında piste çıkan Powell, 9.74'lük derecesiyle kendisine ait 9.77'lik dünya rekorunu tarihe gömdü.

Jamaikalı sprinter, rekor derecesini eleme serisinde koştu. 9.77'lik eski rekor zamanı kariyerinde 3 kez koşan Powell, Osaka'da yapılan Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede üçüncü olmuştu.

Jamaikalı atlet, 100 metrede 9.77'lik zamanı ilk kez 2005'te koşmuş, daha sonra ABD'li olimpiyat şampiyonu sprinter Justin Gatlin, 2006 yılında rekoru egale etmişti. Powell, aynı yıl iki kez 9.77 koşarak, tekrar 100 metre rekorunun sahibi olmuştu.

POWELL: İŞTE GERİ DÖNDÜM
Dünya Şampiyonası’nda bazı hatalar yaptığını belirten Powell, "Rekorda fiziksel olarak erişebileceğin sınır nedir?" sorusuna "9.73 hatta 9.70’in altına inmek" yanıtını verdi.

İkinci evi olarak gördüğü İtalya’da, müthiş bir dönüş yaptığını kayden Jamaikalı atlet, "Hocamla birlikte çalıştım ve en iyi formuma geri döndüm. Yapabileceğimin en iyisini ve en hızlısını yaptım. İşte geri döndüm" diyerek duygularını dile getirdi.

ENERJİSİ DOUBLE X'TEN
Dünyanın tek doğal ve organik beslenme destek ürünleri Nutrilite’ın sponsoru olduğu dünyanın en hızlı adamı Asafa Powell, 2006 yılında Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından yılın Erkek Atleti seçilmişti.

Dünyanın en hızlı adamı Asafa Powell, kendisine hedeflerine ulaşmak için ihtiyacı olan enerji ve canlılığı verecek ve hayatını doyasıya yaşamasını sağlayacak olan NUTRILITE DOUBLE X’in doğal bütünlüğüne ve besinsel üstünlüğüne güvendiğini söylüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious