Poyrazköy'de yeni alanlar kazılıyor

Poyrazköy'de yeni alanlar kazılıyor.12354
  • Giriş : 23.04.2009 / 17:24:00

Beykoz'daki İstek Vakfı'na ait arazide iki farklı alan daha kazılmaya devam ediyor. Hassas dedektörler kullanan ekipler, bazen kazma-kürekle, bazen de elle kazı çalışmasını yürütüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beykoz'daki İstek Vakfı'na ait arazide Ergenekon kazısı hız kesmeden devam ediyor.

CİHAN'ın görüntülemeyi başardığı bugünkü kazı alanlarında ekiplerin iki farklı yeri kazdıkları görülüyor. Hassas dedektörler kullanan ekipler, belirlenen alanları bazen kazma-kürekle, bazen de elle kazı çalışmasını yürütüyor.

Edinilen bilgiye göre; sabah saatlerinde başlayan kazılar, tüm hızıyla sürüyor. Birkaç noktada devam eden kazılarda hassas dedektörler kullanılıyor. Yer tespitinin ardından ekipler, belirlenen yeri kazma ve küreklerle kazıyor. CİHAN'ın görüntülemeyi başardığı toprak yol kenarında belirlenen bir nokta önce kazma ile açılıyor, olay yeri inceleme ekipleri de kazılan bölgelerde inceleme yapıyor. Bulgulara rastlanılmaması halinde kroki doğrultusunda yeni alanlar belirleniyor. Bu arada, kazı çalışmaları asker ve polis kamerası tarafından ayrı ayrı görüntüleniyor.

Öte yandan, polisin soruşturma kapsamında elde ettiği bilgiler doğrultusunda oluşturulan raporların kazı alanını detaylı bir şekilde anlatan kroki şekline getirdiği, krokinin kazı çalışmalarını yürüten ekibe verildiği öğrenildi.

Bölgedeki kazı çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar sırasında kazı alanında çevik kuvvet ve jandarma ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*