Premier Lig'den kısa kısa

Premier Lig'den kısa kısa.9235
  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Dünyanın en kaliteli yıldızlarını bünyesinde barındıran Premier Lig'de bu hafta penaltı kaçırma yarışı vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Chelsea' nin Standford Bridge'de Charlton'i 2 - 1 yendiği maçta İngilizlerin altın çocuğu Frank Lampard takımı adına bir penaltıdan yararlanamazken, ligin yeni ekibi Sheffeld United'ın evinde Tugay'li Blackburn Rowers'la 0-0 berabere kaldığı maçta ev sahibi ekipten David Unsworth ve Robert Hulse takımları adına birer penaltı atışından faydalanamadılar.

Konuk ekipten Lucas Neill'de Blackburn adına bir penaltıyı kaleciye nişanladı. Türk taraftarlarının yakından tanıdığı Galatasaray'ın eski kalecisi Brad Friedel konuk ekip adına kurtardığı iki penaltı atışıyla takımının bir puan almasında etkili oldu. Ayrıca Friedel bu maçta maçın adamı seçildi.

- PREMİER LİG SERTLEŞMEYE BAŞLADI -

Dünyanın en kaliteli ligleri arasında gösterilen İngiltere Premier Ligi haftalar ilerledikçe sertleşmeye devam ediyor. Ligin 3. haftasında Ben Thatchar'ın darbesiyle hastanelik olan Pedro Mendes'ten sonra bu haftada Emre'li Newcastle United'in evinde Fulham'a 2 - 1 yenildiği maçta takımın tek golüne imza atan Scott Parker Fulham'in orta alan oyuncusu Jimmy Bullard'a yaptığı kasti faul sonucu dizinin dönmesine ve oyuncunun 2 ay sahalardan uzak kalmasına neden oldu. Bullard; "Parker'a hiç birşey demiyorum ortada her hangi kasti hareket yok iken neden yaptı anlayamıyorum" demekle yetindi.

- ROY KEANE'LI SUNDERLAND YİNE GALİP -

Bu arada Celtic ile sözleşmesine son verdikten sonra 2 milyon paund karşılığında İngiltere 2. Lig ekiplerinden Sunderland'in başına getirilen Manchester United'ın eski yıldızı Roy Keane Sunderland'ı uçurmaya devam ediyor.

Geçen haftayı evinde 3 puanla kapatan Sunderland bu haftada Derby'i deplasmanda 2 - 1 yenerek bu haftayı da 3 puanla kapatmanın sevincini yaşadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious