Prens William Deniz Kuvvetlerinde

Prens William Deniz Kuvvetlerinde.10920
  • Giriş : 01.06.2008 / 12:46:00

İngiltere Kraliyet tahtının babası Prens Charles'tan sonraki varisi Prens William'ın Kraliyet Deniz Kuvvetlerine katılacağı ve savaş gemisiyle birlikte Karayipler'de uyuşturucu çetelerine karşı düzenlenecek operasyonlara katılacağı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Basının haberlerine göre, halen İskoçya'da Deniz Kuvvetlerinde eğitim gören 25 yaşındaki Prens, Iron Duke adlı fırkateynde deniz yüzbaşısı olarak görev alacak ve bu süre boyunca kuzey Atlantik'te devriye başta olmak üzere, Karayipler'de uyuşturucu trafiğini önlemeye yönelik çalışmaların da aralarında olduğu pek çok operasyonda yer alacak.

Prens William'ın Karayipler'de geçireceği 5 haftalık dönemin, bölgede kasırgaların en sert yaşandığı döneme denk geleceğine işaret ediliyor.

Iron Duke adlı fırkateynde Prensin diğer subaylarla birlikte dört yataklı kabinlerde kalacağı ve görevin gerektirdiği bütün çalışmalarda yer alacağı kaydedildi.

Prensin göreviyle ilgili açıklamada bulunan Deniz Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Amiral Robert Cooling, Prense herhangi bir diğer subaydan farklı davranılmayacağını, kendisinin uyuşturucu çetelerine karşı silahlı operasyonlar dahil bütün operasyonlarda görev alacağını bildirdi.

William'ın iyi eğitilmiş bir asker olduğunu ve görevini tam anlamıyla yerine getireceğinden kuşku duymadığını belirten Amiral Cooling, "Bizim dikkatimiz de üzerinde olacak. Onun deniz tutması sorunu olup olmadığını bilmiyoruz. Ama eğer varsa da kendisine küçük bir ilaçla yardımcı olabiliriz. Deniz tutması utanılacak bir şey değildir. Çok iyi denizciler bile bu sorunu yaşamıştır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious