Prens William helikopterle sevgilisini ziyaret etti

Prens William helikopterle sevgilisini ziyaret etti.15786
  • Giriş : 20.04.2008 / 21:18:00

İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde pilotluk eğitimi gören Prens William'ın, kullandığı Chinook tipi askeri helikopterle kız arkadaşı Kate Middleton'ın ailesine ait evin çevresindeki araziye indiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Haberin News of the World adlı bulvar gazetesinde yayımlanmasının ardından yazılı açıklama yapan İngiltere Savunma Bakanlığı, Prens'in helikopterle 3 Nisan'da Middleton ailesine ait evin çevresindeki araziye indiğini doğruladı.

Prens'in inişinden "sorti" olarak söz edilen açıklamada, "Prens'in Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki görevi gereği çıktığı uçuşta yapılan sorti tamamen üstlerinin bilgisi ve izni dahilindedir" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, helikopterin söz konusu araziye 20 saniyeliğine indiği, bu sırada helikoptere inen ya da binen olmadığı da belirtildi.

News of the World'ün haberinde ise 25 yaşındaki Prens'in Middleton ailesine ait, Berkshire'daki Bucklebury kasabasındaki evin arazisine 2 saatlik ve 100 millik bir eğitim uçuşu sırasında indiği bildirildi.

Haberde, Hampshire'daki üsten kalkan Prens'in kullandığı helikopterin iniş için uygun alan bulunamadığı için, Middleton'lardan alınan izin üzerine söz konusu araziye indiği öne sürüldü.

Haberde, Kate Middleton, annesi ve babasının da Prens'in helikopterle evlerinin çevresindeki araziye iniş ve kalkışını izledikleri iddia edildi.

Sivil havacılık uzmanı Jon Lake, Prens'in bu davranışının "uygunsuz ve saçma" olduğunu belirtirken, "Eğitim saatleri havaya uçurulmuş, Hava Kuvvetleri'nin mali olarak karşılamakta zaten zorlandığı eğitim boşa gitmiştir. Zaten Prens William'ın eğitim düzeyindeki başka hiçbir pilota da bir Chinook'un pilot kabinindeki sol koltuğa oturma izni verilmezdi" dedi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious