Prenses Diana evliliğin eşiğinden dönmüş

Prenses Diana evliliğin eşiğinden dönmüş.9817
  • Giriş : 16.12.2007 / 17:31:00

Prenses Diana'nın Dodi El Fayed'le tanışmadan kısa bir süre önce ayrıldığı ve ''evliliğin eşiğinden döndüğü'' belirtilen Pakistanlı Müslüman Doktor Hasnat Han'ın babası, oğlunun ''İlişkilerinin yürümeyeceğine inandığı için istemeyerek Prenses Diana'dan ay

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dr. Han'ın babası iş adamı Abdülreşit Han, The Sunday Telegraph gazetesine Paristan'da açıklamalarda bulundu.

Oğlunun Prenses'i çok sevdiğini, ancak ilişkilerinin "derin kültürel farklılıklardan" dolayı yürümeyeceğine ikna olduğu için kendisinden" istemeyerek" ayrıldığını belirten baba Abdülreşit Han, "Oğlum bana (evlensek de bu evlilik başarısızlıkla sonuçlanır. Uzun süremez. Kültürel olarak birbirimizden çok farklıyız. O Venüs'ten, ben Mars'tan gelmiş gibiyiz. Bu evlilik olsa iki ayrı gezegenden, iki ayrı varlığın evliliğine benzeyecekti" dediğini anlattı.

Diana'nın çok dışa dönük ve bağımsız bir kişilik olduğunu belirten oğlunun, dini farklılığı da göz önünde tutarak, Diana ile sürmeyeceğine inandığı için evlenme teklif etmekten vazgeçtiğini de belirten Abdülreşit Han, oğlunun Diana'ya büyük bir sevgi ve saygı beslediğini kaydetti.

Prenses Diana ile 1996 yılında Lahor ziyareti sırasında tanıştıklarını da anlatan Han, Prenses'in aileye saygısını ifade edebilmek adına geleneksel Pakistan giysileriyle ziyaretlerine geldiğini ve ilk ziyaretinde bir saat kadar beraber olduklarını belirtti.

Han, Prenses Diana'yı anlatırken, "Çok hoş bir hanımefendiydi, pek çok konuda sohbet ettik. Pek çok hayır işlerinde çalışıyordu ve Pakistan'a yardım için de bir şeyler yapmak istiyordu. Jehlum'daki evimizi daha sonra da birkaç kez ziyaret etti. Samimi bir insandı. En çok da zarif tavrını sevdim" sözlerini kullandı.

Prenses Diana, Chelsea bölgesindeki Royal Brompton Hastanesi'nde görevli Dr. Hasnat Han ile ilişkisini noktaladıktan çok kısa bir süre sonra Mısırlı işadamı Dodi El Fayed ile tanışmış ve ikili kısa süren büyük bir aşkın ardından Paris'te trafik kazasında yaşamlarını yitirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious