Prim borçları hafta sonu da ödenebilecek

Prim borçları hafta sonu da ödenebilecek.12757
  • Giriş : 01.07.2008 / 23:53:00
  • Güncelleme : 01.07.2008 / 23:48:18

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, büyükşehir kapsamındaki il müdürlüklerinin 28 Temmuza kadar cumartesi ve pazar günleri mesai yapacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinin yazılı açıklamasında, prim ve diğer borçların kuruma ödenmesi konusundaki yeni düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı.

Buna göre, borç aslının gecikme cezası ve zammının yüzde 15'i ile birlikte başvuru tarihini takip eden 1 ay içinde ödenmesi durumunda, gecikme cezası ve gecikme zammı toplamının yüzde 85'i terkin edilecek. Borçlular isterlerse borç aslını teminat ve vade farkı alınmaksızın 12 ve 24 aya kadar taksitle ödeyebilecekler.

Açıklamada, ''birikmiş borçların ödenmesine yönelik son derece önemli avantajlar getiren bu imkandan sigortalılarımız ve işverenlerimizin en iyi şekilde faydalanabilmeleri için 28 Temmuz 2008 tarihine kadar Büyükşehir kapsamındaki il müdürlüklerimiz cumartesi, pazar diğer il müdürlüklerimiz ise cumartesi günleri mesai yapacaktır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious