Prof Dr.Kural Appiah ve Johnson'u şikayet edecek

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Prof. Dr. Orhan Kural, Türkiye'de futbol oynayan Samuel Johnson ve Stephan Appiah'ı Gana Cumhurbaşkanı'na ve Gana halkına şikayet edeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Benin Fahri Başkonsolosu ve Gana'nın Fahri Başkonsolos Yardımcısı Prof. Dr. Kural, Atatürk Havalimanında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Güvenlik Konseyi üyeliğine destek almak için Gana ve Benin'e gittiğini belirtti.

Gana'nın Türkiye'nin Güvenlik Konseyi üyeliği konusunda Türkiye'yi desteklediğini ifade eden Prof. Dr. Kural, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in mektubunu da Gana Cumhurbaşkanı John Kufour'a ileteceğini kaydetti.

Kural, "İstanbul'da yaşayan 250 tane Ganalı zor durumda, bunlar kendi aralarında bir dernek oluşturdular. Bu derneğin ayakta durması için para lazım. Bizde onlara yardım etmek için bankada hesap açarak yardım toplamaya başladık. Ganalılardan şu an iyi yerlerde bulunan Ganalı futbolculardan Samuel Johnson ve Stephan Appiah sürekli aramama rağmen yardım etmedi ve en sonunda (Bizim böyle bir mecburiyetimiz yok. Ganalılar kötü durumdaysa ülkelerine dönsünler. Biz yardım edemeyiz) dediler. Çok bozuldum. Güzel bir davranış değil. Bunları Gana halkına ve Gana Cumhurbaşkanına şikayet edeceğim" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious