Prof. Arık kendine çarpan kayakçıdan şikayetçi oldu

Prof. Arık kendine çarpan kayakçıdan şikayetçi oldu.15487
  • Giriş : 31.01.2008 / 20:23:00

Prof. Engin Arık'ın CERN ekibinde yer alan ve Bolu'da kayak pistinde geçirdiği kazada yaralanan fizikçi Doç. Demirköz kendisine çarpan kayakçıdan şikayetçi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Isparta'daki uçak kazasında ölen Prof. Dr. Engin Arık'ın, dünyanın geleceğine ilişkin araştırmaların yapıldığı CERN Laboratuvarı ekibinde yer alan Yrd. Doç. Dr. Bilge Demirköz, geçen ay Bolu'da kayak pistinde yaşadığı kazanın kasıtlı olduğu gerekçesiyle şikayetçi oldu.
Demirköz'ün şikayeti üzerine soruşturma başlatan Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı, dosyayı, yetkisizlik kararıyla Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde kayak yapan Yeditepe üniversitesi öğrencisi Engin Özşahin, Yrd. Doç. Dr. Bilge Demirköz'e çarparak yaralanmasına neden olmuştu. Göğsüne darbe alan ve köprücük kemiği kırılan Demirköz, İstanbul'da özel bir hastanede tedavi görmüştü.

KASIT YOK DEMİŞTİ

Demirköz, olayla ilgili basına yaptığı açıklamada, “Olayda kasıt yok. Kaza ile oldu” demişti. Fakat Demirköz, Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, kayak sırasında kendisine çarparak yaralanmasına neden olan üniversite öğrencisi Engin Özşahin'den şikayetçi oldu. İki kez ifade veren Demirköz, “Kayak pistinde sadece iki kişi vardık. Direk kalbime isabet aldım. Eğer çevrede bulunanlar beni kara gömmeseydi şu anda ölmüştüm. Bu olayın kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yönlerimiz farklıyken birden gelip kafası ile bana çarpması aklıma kasıt olduğunu getiriyor” ifadesini kullandı.

KAZA İLE ÇARPTIM

Şikayetin ardından Üsküdar Cumhuriyet Savcısı, Demirköz'e çarpan üniversite öğrencisi Engin Özşahin'in de ifadesi aldı. Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Ersoy Yüce tarafından ifadesi alınan Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Özşahin ifadesinde, olayın kazara meydana geldiğini ve herhangi bir kasıt olmadığını, kayarken meydana gelen çarpışma sırasında kendisinin de yaralandığını söyleyerek, kendisinin de Bilge Demirköz'den şikayetçi olduğunu söyledi. Her iki tarafın da ifadesini tamamlayan Savcılık, yetkisizlik kararı vererek dosyayı olayın meydana geldiği Bolu Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdi.

Tartışmalı kaza

Yrd. Doç. Dr. Bilge Demirköz'ün, Isparta'daki uçak kazasında ölen fizik profesörü Engin Arık'ın öğrencisi olması ve Avrupa Nükleer Araştırma Örgütünde (CERN) görev alması nedeniyle kayak sırasında yaşanan kaza basında komplo teorileriyle yer almıştı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Engin Özşahin, kazada kendisinin de yaralandığını, iddia edildiği gibi kaçmadığını ve çok üzgün olduğunu ifade etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious