Prof. Dr. Çetin Özek toprağa verildi

Prof. Dr. Çetin Özek toprağa verildi.17249
  • Giriş : 17.07.2008 / 21:50:00

İstanbul'da önceki gün vefat eden ceza hukukçusu Prof. Dr. Çetin Özek, toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özek için Teşvikiye Camisinde ikindi vakti düzenlenen törende, eski eşi Serpil Zerey, kızları Ayşe Özek Karasu ve Zeynep Özek ile torunları Sema Karasu ve Hakan Çetin Gürtop taziyeleri kabul etti.

Törene, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, aralarında Tufan Türenç, Ali Sirmen ve Doğan Hızlan'ın da bulunduğu gazeteciler ile Turgut Kazan, İbrahim Kaboğlu, Uğur Alacakaptan ve Köksal Bayraktar'ın da yer aldığı hukukçular ve vatandaşlar katıldı.

Törene, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve İlhan Selçuk'un da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi ve kuruluş da çelenk gönderdi.

Erdoğan Teziç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Özek ile dostluklarının uzun yıllara dayandığını belirterek, “Çalışmaları, Türkiye'de çok hassas bir konu olan laiklik üzerineydi. Laiklik hakkında çalışmaları bugün de güncelliğini koruyor, ama ne kadar okunuyor bilmiyorum. O kitap tekrar güncelleştirilip yayınlanmalıdır” diye konuştu.

İkindi vakti kılınan cenaze namazında Çetin Özek'in kızları ve torunları da saf tuttu.
Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, eller üzerinde taşınarak cenaze aracına konulan Özek'in cenazesi, Topkapı Kozlu Mezarlığına defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*