Prof. Dr. Olcay Tiryaki'ye acı veda

Prof. Dr. Olcay Tiryaki'ye acı veda.8634
  • Giriş : 27.03.2008 / 00:03:00
  • Güncelleme : 26.03.2008 / 23:35:55

Kızı tarafından öldürülen Prof. Dr. Tiryaki gözyaşlarıyla defnedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızı tarafından öldürülen eski Ankara Üniversitesi (AÜ) Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ için uzun yıllar görev yaptığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Kampüsü'nde tören düzenlendi.

Törene, Aydıntuğ yakınlarının yanısıra A.Ü Rektörü Prof. Dr Nusret Aras, A.Ü Tıp Fakültesi Dekan Vekili Murat Akal, çalışma arkadaşları ve öğrencileri katıldı. Törende bir konuşma yapan A.Ü Rektörün Nusret Aras, Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un hiç haketmediği bir şekilde hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un çok çalışkan bin insan ve değerli bir bilim adamı olduğunu söyleyen Aras, " Olcay için söylenecek çok şey var. Olcay üniversitenin tıp alanında ileri gitmesi için çok büyük çaba gösterdi.

Tıp Fakültesine çok değerli hizmetleri oldu. Komisyonlarda önemli görevler üstlendi. Bu kadar çalışkan, bilim dünyasına bu kadar hizmet veren bir insanın ölmesi çok büyük bir kayıp" dedi. A. Ü eski Dekanı Tümer Çorakçıoğlu ise konuşması sırasında hem kendisi ağladı hem salondakileri ağlattı. Çorakçıoğlu, "Çok üzgünüm. Olcay bu ölümü hak etmedi. Olcay çok iffetli bir insandı. Cumhuriyet kadını, can dostumdu" dedi. Törende, uzun yıllar birlikte görev yaptığı arkadaşları kürsüden duygularını dile getirirken Aydıtuğ'un kızı ile yaşadığı sorunlar da bazı arkadaşlarının konuşmalarını yansıdı.

Törenin ardından Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un Türk bayrağına sarılı naaşı alkışlar eşliğinde arkadaşları ve öğrencilerinin omuzlarında Kocetepe Camiindeki düzenlenecek tören için cenaze aracına konuldu.

Öte yandan Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un boşandığı akademisyen olan eşi Prof. Dr. Semih Aydıntuğ A.Ü'de düzenlenen törene katılmaması dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious