Prof. Dr. Tiryaki'nin evi mühürlendi

Prof. Dr. Tiryaki'nin evi mühürlendi.11190
  • Giriş : 25.03.2008 / 16:54:00

Kızı Başak Aydıntuğ tarafından öldürülen Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un evi jandarma ekipleri tarafından mühürlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bazen bağırıp çağırmalarını duyuyordum. Telefonla da birine bağırırken birkaç kez gördüm" sözleriyle anlattı. Adem Söylemez, ailenin bir de kedi beslediğini söyledi.

Dün sabah saatlerinde evinde kızı tarafından öldürülen Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'un Beysukent'te bulunan evi öğle saatlerinde jandarma ekipleri tarafından mühürlendi. Prof. Aydıntuğ'un evi meraklı çocukların ilgi odağı olurken, komşuların şaşkınlığı halen devam ediyor.

Ailenin Muammer Öcal isimli komşuları, "doktor hanımı tanırdım. Bir iki defa ailece görüşelim diye konuştuk. Çok hanımefendi bir insandı. Kızı da pırıl pırıl bir kişiydi. Allah kimseyi şaşırtmasın. Bir anlık cinnet herhalde. Site olarak çok üzgünüz" diye konuştu. Öcal, Başak Aydıntuğ'un satanist olabileceği iddiaları ile ilgili de, "Sapık bir düşünceye sahip olacak insanlar değillerdi. Öyle bir ihtimali sıfır olarak görüyorum" dedi.

Sitenin güvenlik sorumlusu Adem Söylemez, aileyi siteye taşındıkları günden bu yana yaklaşık 3-4 yıldır tanıdığını ifade ederek, "doktor hanım sakin biriydi. Kimseyle diyaloğu olmazdı. İşinden evine, evinden işe giderdi" şeklinde konuştu. Başak Aydıntuğu da tanıdığını dile getiren Söylemez, "Merhabalaşırdık bazen. O da iyi birine benziyordu. Yalnız sinirli olduğunu biliyorum. Bazen bağırıp çağırmalarını duyuyordum. Telefonla da birine bağırırken birkaç kez gördüm. Herkesin yaptığı bir şey" dedi.

Söylemez, Başak Aydıntuğ'un satanist olabileceği iddiları ile ilgili de, "Satanizme ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ailenin bir kedisi vardı. Kedisine bayılırdı. Annesi almıştı. Gittikleri yerlere sepet ile de götürürlerdi" yorumunu yaptı. Söylemez kedinin olay günü ailenin akrabaları tarafından götürüldüğünü ekledi.

Başak Aydıntuğ'un sürekli annesinin yanında kalmadığını söyleyen Söylemez, "Gelirdi bazen iki üç gün kalır, giderdi.

Burada arkadaşı yoktu. Dışardan bir erkek arkadaşı vardı. Akşamları araba ile alır ya da bırakırdı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious