Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP'nin lideri olmak için aday

Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP'nin lideri olmak için aday.8453
  • Giriş : 13.03.2008 / 17:10:00
  • Güncelleme : 13.03.2008 / 17:18:42

OÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP Genel Başkanlığı'na aday oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Yarman, CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İTÜ Sosyal Tesisi'nde düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıklayan Prof. Dr. Yarman, Türkiye'nin en önemli sorununun temsil sorunu olduğunu söyledi. Yarman, ''Partilerin tepe yönetimleri, o partilere gönül vermiş olanları tam temsil etmiyor. Bir avuç siyasi tepe yönetimi, 70 milyonun önünde takoz gibi durmaktadır. Hakimiyet, kayıtsız şartsız bizim değil, önümüzü tıkayan 3,5 sulta mihrakının olmaktadır'' dedi.

''Türkiye'de bir demokrasi oyununun oynandığını'' ileri süren Yarman, ''CHP yönetimi, ülke içi kronik muhalefet olmak pahasına, parti içi iktidar kalabilmek için sürekli antidemokratik uygulamalar sergiliyor. CHP yönetimi, yalnız partiyi ortasından ikiye yırtmakla kalmamış, ülkeyi de beraberinde yırtmıştır. CHP, bu vebalin hesabını tarihe veremez'' diye konuştu.

CHP'nin milyonların umut adresi olmaktan uzaklaştığını iddia eden Yarman, ''CHP dibe vurmuştur. Örgütlerimiz bana bir seçenek oluşturma, ön açma, ortak aklı harekete geçirme, Türkiye'nin makus talihini ulusça kırmamızın meşalesini yakma misyonunu yüklüyor. Bu misyonu, kabul ediyorum. Hakimiyet bayrağını, kayıtsız şartsız millete teslim etmek üzere yola çıkıyoruz'' dedi.

Yarman, kendilerine ''Sağcı mısınız, solcu musunuz'' sorularını yöneltenlerin olabileceğini de belirterek, şöyle konuştu:

''Böyle kısır deyimlemeler bize dar gelir. Emeğin sermaye karşısında sömürülmesine karşı elbette solcuyuz, şu var ki girişim özgürlüğüne sahip çıkarız. Girişim özgürlüğünün sömürü özgürlüğüne geçit vermesine müsaade etmeyiz. Örgütlenme özgürlüğünün savaşçılarıyız, ama bunun ağalığa dönüşmesine müsaade etmeyiz. Bizim CHP anlayışımız budur. İnsanlar dolu dolu, coşkuyla oy verecekleri bir CHP istiyor. Biz bunun için yola çıktık. Yerel seçimlerde CHP'yi zafere mi taşımak istiyorsunuz, gereğini yapın.''

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious