Prof. Kemal Karpat'ın ödül sevinci

Prof. Kemal Karpat'ın ödül sevinci.8092
  • Giriş : 25.06.2009 / 15:55:00

Tarihçi Prof. Karpat, ''TBMM Onur Ödülü''nün kendisine verildiğini duyunca çok şaşırdığını ve sevindiğini belirterek ''Bugüne kadar bir çok ödül aldım, ancak TBMM'nin verdiği ödül hepsinden daha önemli'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM Başkanlık Divanı tarafından ''TBMM Onur Ödülü''ne layık görülen Prof. Dr. Kemal Karpat, Akatlar'daki evinde, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Omurga darlığı nedeniyle dün ameliyat olan ve bugün hastaneden taburcu edilen Karpat, ''Biraz tesadüf oldu. Senelerden beri yapmam gereken bir müdahale vardı. Omurga darlığı... Dün ameliyat oldum, bugün çıktım. Bir bakıma önemli, bir bakıma önemsiz bir ameliyat... Ama ne kadar da olursa olsun yorucu ve Ağrı verici'' diye konuştu.

''TBMM Onur Ödülü'nün kendisine verildiğini duyunca çok şaşırdığını ve sevindiğini'' ifade eden Kemal Karpat, ''Ödülü duyunca sevindim, canlandım ve sizinle konuşmak için kendimde güç buldum, bilhassa Anadolu Ajansı olunca...'' diyerek duygularını dile getirdi.

Karpat, ödülün kendisine verilmesini ''onur meselesi'' olarak nitelendirerek, ''bugüne kadar bir çok ödül aldığını, ancak TBMM'nin verdiği ödülün hepsinden daha önemli ve ağırlıklı olduğunu'' vurguladı.

Çalışmalarının ana konusunu ''Türkiye'' olduğu için ödülün TBMM'den gelmesini gururla ve memnuniyetle karşıladığını belirten Karpat, ''Gurur, herkes bir ödül alınca gururlanır. Ama memnuniyet deyince bunun manası çok başkadır. Çok mutluyum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*