Prof. Tiryaki'nin kızı cezaevinde namaza başladı

Prof. Tiryaki'nin kızı cezaevinde namaza başladı.12141
  • Giriş : 21.04.2008 / 15:29:00

Profesör annesi Olcay Tiryaki Aydıntuğ’u bıçaklayarak öldüren Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Başak Aydıntuğ’un cezaevinde namaza başladığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Parlak bir kariyere sahip olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ’un hayatı, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi kızı Başak Aydıntuğ’un bir bıçak darbesiyle son bulmuştu. Başak'ın babası daha önce bir mektup yazarak, kızının çocukluğundan beri başından geçenleri anlatmıştı. Baba şimdi 2. mektubu yazdı ve "kızım cezaevinden namaza başladı" dedi.

Habervitrini sitesine gönderdiği mektupta baba Baba Semih Aydıntuğ şunları söyledi:

BAŞAK NAMAZA BAŞLADI

Başak bana 'cezaevinde boğuluyorum' filan demedi. Tam tersine sanki aradığı yeri bulmuş gibi. Cezaevi yönetimi de koğuş arkadaşları da çok yardımcı oluyorlar. Birisi namaz kılmayı öğretmiş. 'Biliyor musun Baba, hiç de o kadar kolay değilmiş' dedi. Cezaevi ile ilgili tek bir yorumu oldu: Burada herşey oluyor, yürüyor ama biraz yavaş oluyor dedi. Tabii bunu benim kızımın hayatı boyunca isteklerinin 5 dakika içinde yerine getirilmesi alışkanlığına sahip olduğu parentezi içinde yorumlamanızı diliyorum.

"KIZIMIN PARASININ PEŞİNDELER"

Baba Aydıntuğ'un okurlardan bir de ricası var. Kızının, parası peşinde olan bir organizasyonun içine düştüğünden kuşkulanan baba Başak'la ilgili bilgisi olanların kendisine ulaşmasını istiyor...

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious