Profesyonel hırsızın not defteri

  • Giriş : 28.02.2007 / 00:00:00

Hırsızlık zanlısının üzerinden bir not defteri çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli'ne bağlı Gebze Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince çalıntı otomobille yakalanan 27 yaşındaki H.K.'nın üzerinden, daha önce yaptığı hırsızlıkların yanı sıra hırsızlık hapmayı planladığı adreslerın yazılı olduğu not defteri çıktı. Defterde ayrıca, çalıp da sattığı mallardan elde ettiği paranın da yazılı olduğu belirlendi.

Edinilen bilgiye göre Gebze Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri H.K'yı bir ihbar üzerine durdurduktan sonra yaptıkları araştırma sonucunda kullandığı 34 TH 4024 plakalı otomobilin iki ay önce Gebze Beylıkbağı'ndan çalındığı ve araç üzerinde kullanılan 34 EJ 5375 numaralı plakanın da başka bir araçtan çalınarak bu otomobile takıldığı ortaya çıktı.

Zanlının üzerinden 2 bin YTL'ye yakın para ve otomobilde yapılan aramada H.K'ya ait not defteri bulundu. İncelemeye alınan defterdeki bilgiler polisi şaşırttı. Defterde Gebze şehir merkezinde hırsızlık amacıyla yapılan keşifler ayrıntılı olarak yer alırken, binalarla ilgili ayrıntılı krokilerin de bulunduğu belirlendi.

Defterde ayrıca çeşitli işyerleride bulunan ve çalınmasına değecek bilgisayar, plazma televizyon gibi mallarla ilgili bilgilerin yanı sıra daha önce yapılan hırsızlıklar ve çalıntı malların satışından elde edilen para miktarının da bulunduğu saptandı. Zanlının not defterinin "Gebze keşif gezisi" başlığı altında kayıtların bulunduğu sayfada "1. elektrikcisi leptop. 2. Postaneden sola dön, ikinci sağ sokak su ve tüp satan dükkan plazma bilgisayar. 3. Çarşıdaki berberden sonra 100 metre aşağıda kuruyemişçi sigara 4. Pastaneden sola dön sağdaki telefoncu" gibi bilgiler yer alırken diğer bir sayfada ise gidilecek adresin ayrıntılı kroki çizimleri yaptığı tespit edildi.

Gözaltına alınan hırsızlık zanlısı bu gün savcılığa sevkedildi. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious