Projeye hızlı trenin dahil edilmesi düşündürücü

Projeye hızlı trenin dahil edilmesi düşündürücü.11980
  • Giriş : 25.06.2009 / 14:58:00

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yalçın Aras, İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyol Projesi'ne hızlı tren hattının dahil edilmemesinin düşündürücü olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yalçın Aras, yazılı açıklamasında, Türkiye'nin önde gelen sanayi kentlerinden biri olan Bursa'nın tüm ulaşımının, kara yolundan sağlandığını belirtti.

Demir yolu ulaşımının, hem sanayiciye hem de normal yolculara kolaylıklar getireceğine dikkati çeken Aras, şunları kaydetti:

''İzmit Körfez Geçişi ve Bursa-Balıkesir-İzmir Otoyol Projesi'ne hızlı tren hattının dahil edilmemesi düşündürücü. Konu, Bursa'nın ortak sorunudur. Sanayicisi, siyasetçisi herkes birlikte olup, bu sorunu gerekli makamlara iletmeliyiz.''

Aras, her ilin kendisine özgü bir özelliği olduğunu ve bu özelliklerin desteklenmesi için de gerekli çalışmaların yetkililer tarafından yapıldığını belirterek, ''Ancak söz konusu Bursa olunca, maalesef aynı özen gösterilmiyor. Bursalı sanayici, yaptığı yatırımların karşılığını alamıyor. Devletin, Bursa'yı dikkate alması gerekiyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*