Protestocu esnafa ceza geliyor

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Dükkanına 'Çocuk katili İsraillilere satış yapılmaz, İsrailliler dükkana giremez' yazan esnafa ceza geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun da tepki gösterdiği afişe uygulanacak olan ceza gelecek hafta yapılacak encümen toplantısında belirlenecek.
İsrail basınında büyük yankıya yol açan Lederhause isimli mağazanın satış sorumlusu Salim Altun'un vitrine astığı "Çocuk katili İsraillilere satış yapılmaz, İsrailliler dükkâna giremez." yazısına Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu sert tepki gösterdi. Alanya'nın bir turizm kenti olduğuna hatırlatan Sipahioğlu, "Turizm geliriyle ayakta duran ilçemizde gelen turiste 'nerelisin deme' lüksüne sahip değiliz" dedi.

Bu şekilde yapılacak olan propagandaların turizme zarar vereceğine inanan Sipahioğlu, "Ruslar, Çeçenler ile savaştığı için gelmesin. Sırplar gelmesin. Eski komünizm ülkeleri gelmesin dememeliyiz. Devletlerarası ilişkileri, savaşları veya mücadelelerin insanlara yansıtmamalıyız. İsrailliler'e sen giremezsin deme gibi bir lükse, insan olarak böyle bir hakka sahip değiliz. Bunlar doğru şeyler değil." şeklinde konuştu.

Alanya'ya deniz yoluyla yüzlerce İsrailli turistlerin geldiğini kaydeden başkan Sipahioğlu, bütün ülkelerden gelen turistlere Alanya esnafının ihtiyacı olduğunun altını çizdi. "Bu tür ayrımcı davranışlarla kendimize zarar veririz. Burada on binlerce insan turizm sektöründen ekmek yiyor." diyen Sipahioğlu, milliyetinden dolayı bir insana afiş asarak gelme veya girme deme lüksüne kimsenin sahip olmadığını vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious