Protestocular bir otobüsü yolcularıyla birlikte rehin aldı!

Protestocular bir otobüsü yolcularıyla birlikte rehin aldı!.13484
  • Giriş : 04.01.2008 / 15:51:00

Bir grup protestocu zamları protesto için otobüsü yolcularıyla birlikte rehin aldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından belediye otobüslerine yapılan zammı protesto etmek isteyen bir grup, Kızılay'da EGO otobüsünü, içindeki yolcularla birlikte rehin aldı.

Edinilen bilgilere göre, Kızılay'dan Mamak'ın Ege Mahallesi'ne hareket eden EGO otobüsü, Ziya Gökalp Caddesi ile Mihatpaşa Caddesi'nin kesiştiği noktaya geldiğinde, içine yolcu olarak binen 8 kişilik bir grup tarafından durduruldu.

Sol bir örgüte üye oldukları öne sürülen bu kişilerden ikisi otobüs şoförünün aracı hareket ettirmesini engellerken, diğerleri kapıları kapatarak yolcuların araçtan inmesine mani oldu.

Otobüs içinde camlara, ulaşıma yapılan zamaları protesto içeren dövizler asan grup üyeleri, daha sonra slogan atmaya başladı. Olay yerine çağrılan polis ekipleri hemen duruma müdahale ederek grubun tüm engellemesine rağmen otobüsün kapılarını açarak aracın içine girdi. Yolcuların arasına karışan grup üyeleri bir bir gözaltına alınırken, yolcular da olayın şaşkınlığını ve korkusunu yaşadı. Yolculardan bazıları gözaltılar sırasında yaşanan hengameden olumsuz etkilendi.

EGO otobüsünü yolcularıyla birlikte rehin alan 8 kişilik grup gözaltına alınarak karakola götürülürken, olayın tanığı bir bayan, ''Evimize gitmek üzere bindiğimiz otobüs şahıslar tarafından alıkonuldu. Bizim dışarı çıkmamız engellendi. Otobüse birden giren polisler de bunları yakalamaya çalışırken biz de zarar gördük. Olaydan çok korktuk'' şeklinde duygularını dile getirdi. Otobüsün şoförü ise kısa süreli bir panik yaşadı.

Protostocuların karakola götürülmesinin ardından alıkonulan otobüs emniyet parkına çekildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious