Protestocular bu defa kadındı

  • Giriş : 22.09.2006 / 00:00:00

Beyoğlu'nda toplanan kadınlar Diyarbakır'daki bombalı saldırıyı protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyoğlu Galatasaray Lisesi önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup bir grup kadın, Diyarbakır'da geçtiğimiz günlerde meydana gelen ve 7'si çocuk toplam 10 kişinin ölümüne sebep olan bombalı terörist saldırıyı protesto etti. Türkçe ve Kürtçe sloganların ardından basın açıklaması yapan grup, açıklamayı bittikten sonra bir kere baştan sona Kürtçe okudu.
İstiklal Caddesi Galatasaray Lisesi önünde saat 19.00 sıralarında toplanmaya başlayan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına mensup yaklaşık 50 kadın, bir süre önce Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırıyı protesto edip Türkçe ve Kürtçe slogan attı. Ellerinde Türkçe Kürtçe yazılı döviz taşıyan grup, atılan sloganların ardından basın açıklaması yaptı. Grup basın açıklamasında Diyarbakır'daki 7si çocuk toplam 10 kişinin ölümü ile sonuçlanan bombalı saldırıyı Şemdinli'de meydana gelen olaylarla ilişkilendirdi.

Okunan açıklamayı tekrar Kürtçe olarak okuyan grup olaysız dağıldı. Çevik Kuvvet polisi açıklama sırasında geniş güvenlik önlemi aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious