Protokol krizi açıklaması

Protokol krizi açıklaması.9756
  • Giriş : 03.12.2007 / 16:03:00

Denizlispor Fenerbahçe karşılaşmasında Aziz Yıldırım'ın şeref tribününde Denizlispor Başkanının yanında oturmaması sonucu basın organlarında çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada
"Hafta sonu Denizli ile oynadığımız Turkcell Süper Lig mücadelesinde başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın şeref tribününde Denizlispor başkanının yanında değil de arka sıralarda oturmuş olması ile ilgili bazı TV programları ve gazetelerde farklı yorumlar yapılmakta ve konu saptırılmaya çalışılmaktadır. Her şeyden önce Fenerbahçe Spor Kulübü başkanının protokolde oturmak gibi bir zorunluluğu yoktur. Söz konusu yerde kulübümüzü temsilen başkan vekilimiz Sayın Nihat Özdemir oturmuşlardır. Protokolde kulüp adına bir yöneticinin oturması gerekmektedir ve ayrılan bu yere başkanların ve dolayısıyla başkanımızın da oturma zorunluluğu yoktur.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım daha önceki yıllarda yaşanmayan maalesef son 2 yılda Denizli'de oynanan maçlarda yaşanan protokol tribününün önünde bulunan seyircilerin küfür ve kötü tezahürat olaylarına karşı arka sıralarda oturmayı tercih etmiştir. Bu davranış Denizli'de tribünde yaratılmaya çalışılan gerginliğin bir parçası olmama niyetinden başka bir şey değildir. Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın küfüre, kötü tezahürata ve anlayamadığımız üzücü gerginlik ve tepkilere neden olmamak için protokol yerine arka sıralarda oturması sağduyulu bir davranış olarak algılanmalıdır. Bunun dışındaki yorumlar kötü niyetli ve çirkin yaklaşımlardır. Bu tür gerginliklerin ve yangına körükle gitme girişimlerinin kimsenin işine yaramayacağı sağduyu ve anlayışın hâkim olması gerekliliği de artık tüm çevrelerce görülmelidir.

Yine aynı çirkin yorumları yapanların iddia ettiği gibi başkanımızın Anadolu şehirlerinde protokol tribününde kendisine ayrılan yere oturmaması süreklilik arz etmemektedir. Bu durum ne üzücüdür ki son iki yıldır sadece Denizli'de yaşanmaktadır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious