Provokasyon son anda önlendi!

Provokasyon son anda önlendi!.11773
  • Giriş : 13.03.2009 / 20:13:00

Ülkede huzur ortamını bozmak isteyenler yine sahneye çıkmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yerel seçimler ve nevruz öncesinde Diyarbakır'ı kana bulamak isteyen bölücü terör örgütünün hain planları son anda önlendi. Diyarbakır'da ele geçirilen 29 bombaların nevruz kutlamalarında kullanılacağı ortaya çıktı.

29 EL BOMBASI ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör örgütünün karışıklık çıkarmak amacıyla eylem planladığını tespit etti. Örgüt üyelerinin kırsaldan aldığı yüklü miktarda patlayıcı maddeyi şehir merkezine getirmek için harekete geçmesi üzerine operasyon başlatıldı.

NEVRUZU KANA BULAYACAKLARDI

Ekipler, PKK ile bağlantılı olan Ali A. adlı kişiyi takibe alarak Tuzla köyünde baskın yaptı. Operasyonda terör örgütü PKK'ya ait 29 savunma tipi el bombası ele geçirildi. Zanlı, cezaevine gönderilirken, bombalarla irtibatı olan bir kişi daha aranmaya başlandı. Bombaların seçim öncesi Nevruz kutlamaları sırasında kullanılacağı bilgisi ise atlatılan tehlikenin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.

Öte yandan Şırnak, Gaziantep ve Mardin'de ardı ardına yüklü miktarda mühimmat ele geçirildi.

ÇUVALIN İÇİNDEN CEPHANELİK ÇIKTI

Şırnak'ta teröristlerin dere yatağına bırakıp kaçtıkları çuvalın içinden 2 Kalaşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait şarjör ve mermiler, 1 adet RPG-7 roketatar silahı ile bu silaha ait 5 mermi çıktı.

Gaziantep'in Nizip ilçesinde bir evde yapılan aramada 1 el bombası, 1 tüfek bombası, ruhsatsız tabanca, uçaksavar mühimmatı ile çok sayıda mermi, Mardin'de ise gizlenmiş vaziyette 2 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet G-3 piyade tüfeği, 1 adet G-1 piyade tüfeği ve 1 adet tabanca ile bu silahlara ait 13 adet şarjör ile 730 adet mermi ele geçirildi.

NEVRUZ ÖNCESİ SAĞDUYU ÇAĞRILARI YAPILIYOR

Seçimlerden önce gerçekleştirilecek Nevruz'u provoke etmeye çalışanlara karşı önlemler arttırıldı. Yetkililer ise halkı sağduyulu olmaları konusunda uyarıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*