'Provokasyona gelmemeliyiz'

  • Giriş : 19.01.2007 / 00:00:00

Mustafa Sarıgül, Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, “Türkiye üzerinde oynanan oyunlar var. Asla provokasyona gelinmemesi gerek” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Düşünceleri kaba kuvvetle, silahla susturmayı doğru bulmadığını ifade eden Sarıgül, bu saldırı karşısında asla provokasyona gelinmemesi gerektiğini kaydetti.

Agos Gazetesi Köşe Yazarı Markar Esayan da Hrant Dink'in öldürülmesinin Türkiye için büyük bir kayıp olduğunu vurgulayarak, Dink'in bu ülkenin sevdalısı olduğunu söyledi.

Bütün demokrat vatandaşların Dink'e sahip çıkacağına inandığını kaydeden Esayan, acılarının çok büyük olduğunu belirtti.

“Yurtsever Hareketi” adına bir açıklama yapan Bedri Baykam da ”demokrasiye kurşun sıkıldığını ve bunun barışa vurulmuş bir darbe olduğunu” ifade etti.

KARANFİLLERLE SÜSLÜ FOTOĞRAFI KONULDU

Öte yandan, Agos Gazetesinin bulunduğu Şişli Halaskargazi Caddesindeki Sebat Apartmanının önüne, Dink'in karanfillerle süslü fotoğrafı ile gazetenin bugünkü sayısının ilk sayfası konuldu.

Gazetenin bulunduğu caddede toplanan vatandaşlardan bir bölümü de Türkçe ve Ermenice “Hepimiz Hrantız, hepimiz Ermeniyiz” şeklinde slogan attı.

Aynı sloganın yazılı olduğu bir döviz de taşıyan gruptakiler, zaman zaman ”Katiller bulunsun, hesap sorulsun” şeklinde slogan attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious