Provokasyonun sol kolu kayıp!

Provokasyonun sol kolu kayıp!.10906
  • Giriş : 12.04.2008 / 17:40:00

Ömer Ulusoy yakalandı, provokasyonun sol kolu hala kayıp!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akdeniz Üniversitesi'nde geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen olaylarda, silah kullanan Zülfikarlı provokatör Ömer Uysal'ın Terörle Mücadele Şubesi'ndeki sorgusu sürüyor.

PKK sempatizanı olduğu belirlenen olaylarda başrol oynayan Ahmet Bekmez ise hakkında çıkartılan gıyabi tutuklama kararı nedeniyle polis tarafından aranıyor.

İki günden beri sorgulaması devam eden Ömer Ulusoy'un olay sırasında öldürmek için değil, korkutmak için 7-8 el ateş açtığını söylediği öğrenildi. Olaylar sırasında elindeki zincirle kameralara yakalanan PKK sempatizanı Ahmet Bekmez henüz yakalanamadı. 2007-2008 eğitim öğretim yılında Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu'na kaydını yaptıran ve Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Yurduna yerleşen Ahmet Bekmez,'in birçok olaya karıştığı iddia ediliyor. 6 Nisan'da meydana gelen olaylardan önce Ahmet Bekmez'in üniversiteye başladığı 7 aydan bu yana kampus içerisinde birçok olaya karışmasına rağmen üniversite yönetimi tarafından herhangi bir yapılmadığı cezai işlem uygulanmadığı ortaya çıktı. Bekmez'in sol örgüt ve bir çok sendikanın her eyleminde yer aldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious