Provokatörler otobüs yaktı

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

Ümraniye'de, içinde yolcu bulunan belediye otobüsü, maskeli bir grubun saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre olay, saat 21:00 sıralarında İnkılap Mahallesi Küçüksu Caddesi'nde meydana geldi. Beykoz Ortaçeşme'den Ümraniye'ye yolcu taşıyan belediye otobüsü, Ümraniye Cezaevi yakınlarında 30-35 kişilik bir grup tarafından durduruldu. Yolcuları zorla indiren yüzleri maskeli şahıslar, taşlar ve sopalarla zarar verdikleri otobüse molotof kokteyli atarak yakmak istedi. Daha sonra PKK ve Abdullah Öcalan lehine sloganlar atan eylemcilerin olay yerinden kaçarak uzaklaştıkları belirtildi.

Olay sırasında büyük hasar gören otobüs şoförü Eyüp Karaosman, eylemcilerin yolculara "Kaçın canınızı kurtarın" diye bağırdıklarını ifade ederek, "Bir anda 30-35 kişi otobüsün önünü kesti. Yolcuları zorla indirdikten sonra taşlarla saldırdılar. Kaçarken de otobüsü yakmak istediler. Yüzleri maskeliydi. Kendi imkanlarımla yangını söndürdüm" diye konuştu.

Bu arada, Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'nde eylem bekleyen çevik kuvvet polisleri ve panzerler olay yerine sevk edildi. Kaçan zanlıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious