PSY Gentleman / PSY yeni şarkısını dinle!

PSY Gentleman / PSY yeni şarkısını dinle!.18051
18.04.2013 / 20:52:59

PSY'nin yeni şarkısı Gentleman'a ülkesinden yasak geldi. Şarkı, Kore'de yayınlanmayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Güney Koreli şarkıcı PSY'nin merakla beklenen yeni 'single'ı olan “Gentleman”'ın klibi, devlet televizyonunda (KBS) gösterilmeyecek. Güney Kore devlet kanalı, ünlü şarkıcı PSY’nin klipte kamu malına zarar verdiğini savundu.

Devlet kanalı, PSY'nin trafik kukasını tekmeleyerek başladığı videonun kamu yayıncılığı standartlarına uymadığını bildirdi.

KBS yetkilileri, geçmişte de bazı kliplerin benzer gerekçelerle yayınlanmadığını hatırlattı.

YİNE REKOR KIRDI
"Gangnam Style" ile büyük ilgi toplayan Güney Koreli şarkıcı PSY, geçen hafta yeni 'single'ı 'Gentleman'ı çıkarmıştı.

Klip, 24 saatte 20 milyondan fazla izlendi. Böylece "Gentleman", şarkıcı Justin Bieber'in "Boyfriend" şarkısının rekorunu kırmış oldu.

PSY'nin yeni şarkısı, YouTube'da 4 günde yaklaşık 150 milyon kez tıklandı.

PSY'nin "Gangnam Style" şarkısı, 1.5 milyardan fazla kişi tarafından izlenmişti.Güney Koreli mağdur işletmeciler, Kuzey Kore'ye gitmeye çalışıyor

Pyongyang yönetimi ile ilişkilerin gerilmesi üzerine mağdur olan Güney Koreli işletmecilerin Kuzey Kore'ye gitmek için tekrar başvuruda bulunacakları bildirildi.

Keasong Sanayi Bölgesi'ne giriş çıkışları engellenmesi ile her gün zarar eden bölge işletmecileri, Kuzey Kore yönetimi ile görüşerek durumu düzeltmeye çalışıyor. Yaklaşık 50 bin Kuzey Koreli işçinin istihdam edildiği bölgede iş veren durumundaki mağdur işletmeciler, Kuzey Kore'yi ziyaret etmek için Güney Kore Birleştirme Bakanlığı'na başvuruda bulunmuş ve izin almışlardı. Fakat Pyongyang yönetimi bu ziyarete müsaade etmemişti.

Söz konusu işletmeciler Kuzey Kore makamlarına tekrar başvuruda bulundular. Geçen sefer temsilen 10 kişiden oluşan gruba bir kaç kişinin daha da katılacağı öğrenildi. Kuzey Kore'nin söz konusu ziyarete müsaade edip etmeyeceği ise merak konusu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*